رونمایی از امکان پردازش دسته ای تراکنش ها در صرافی کوین بیس

رونمایی از امکان پردازش دسته ای تراکنش ها در صرافی کوین بیس

صرافی مشهور ارزهای دیجیتال به نام Coinbase، اخیرا از ویژگی جدید پلتفرم خود رونمایی کرد که برای صرفه جویی در کارمزد پرداختی توسط کاربران به کار گرفته خواهد شد.
بر اساس پست بلاگ این صرافی در مورخ ۱۳ مارس، کوین بیس به زودی قابلیت پردازش دسته ای تراکنش های بیت کوین را فعال خواهد کرد.
این تصمیم کوین بیس که به هیچگونه اقدامی از سمت کاربر نیاز ندارد باعث می شود مجموعه ای از تراکنش ها به صورت یکجا و گروهی گردهم آمده و پردازش شوند. کوین بیس پیش بینی می کند که این قابلیت باعث کاهش بار شبکه بیت کوین و در نتیجه کاهش کارمزد پرداختی کاربران خواهد شد.

کاهش ۵۰ درصدی کارمزد

الی هایمز(مدیر محصول شرکت کوین بیس) با تاکید دوباره بر امکان کاهش کارمزد معاملات گفت که با کاهش میزان بار شبکه به میزان ۵۰ درصد، از هزینه پرداختی توسط کاربران نیز به همان تناسب کاسته خواهد شد.
وی افزود:

“پشتیبانی از قابلیت پردازش دسته ای تراکنش ها از روش هایی است که کاهش هزینه های کلی شبکه و آزادسازی فضای بیشتر در بلاکچین را به دنبال خواهد داشت و در نتیجه به کاربرد و کارآیی بیت کوین نیز افزوده خواهد شد. از طرفی افزایش توان عملیاتی شبکه در پردازش تراکنش ها و مقیاس پذیری نیز از مزیت های دیگر این قابلیت به شمار می رود.”

طبق آمار CoinMetrics، در حال حاضر میانگین کارمزد پرداختی در شبکه بیت کوین در حدود ۰/۳۰ دلار می باشد.

تاخیر در فعالسازی این امکان جدید

بهره برداری از امکان پردازش دسته ای تراکنش ها از برنامه هایی است که کوین بیس از مدت ها قبل درگیر آن بوده است. مدیرعامل کوین بیس(بریان آرمسترانگ) در توییت ژوئن ۲۰۱۹ خود نوشت
: “متاسفانه عملیاتی کردن این ویژگی جدید برای ما بسیار زمان بر شده است”.
قابل توجه است در حالی که این ویژگی به زودی در دو پلتفرم عادی و حرفه ای کوین بیس راه اندازی خواهد شد، سایر پروژه ها از کوین بیس سبقت گرفته اند به طوری که این خدمات هم اکنون در صرافی کراکن آمریکا و صرافی شیپ شیفت سوئیس به کاربران ارائه می شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید