سردرگمی تریدرها و سرمایه گذاران در بازار بیت کوین و آلت کوین ها

داده ها و آمارهای موجود در بازار کریپتو و ارزهای دیجیتال حاکی از آن هستند که گاوهای بیت کوین و برخی از آلت کوین ها در تلاش هستند از سطوح مقاومتی پیش روی خود عبور کنند تا روند صعودی و گاوی بازار را مجددا احیا کنند.

از طرفی معمولا برای سرمایه گذاران و تریدرهای خرد سخت است که بخواهند زمانی که بازار نزولی است و قیمت ها رو به کاهش هستند بخواهند بر خلاف جهت عموم حرکت کرده و اقدام به خرید کنند. آن ها اساسا صبر می کنند تا روند صعودی بازار از نو آغاز شده و احساس و نگرش تریدرها مثبت شود و سپس وارد معاملات شوند.

در نتیجه تریدرهای خرد با این رفتار خود حجم قابل توجهی از سود در فرآیند ریکاوری بازار را از دست داده و سود چشمگیر و قابل توجهی نصیب آ ن ها نمی شود. از طرف دیگر تریدرها و سرمایه گذاران کلان و باتجربه که از به وقوع پیوستن بازار گاوی در درازمدت اطمینان دارند معمولا در صورت مواجهه با حرکت های شدید اصلاحی بازار و افت شدید قیمت ها اقدام به خرید کرده و سود قابل توجهی را نصیب خود می کنند.

در ادامه نمایی از عملکرد ارزهای دیجیتال یا رمزارزها در بازه زمانی ۲۴ ساعت گذشته را برگرفته از وب سایت Coin360 مشاهده می کنید.

q - سردرگمی تریدرها و سرمایه گذاران در بازار بیت کوین و آلت کوین ها
گزارش جدیدی که از طرف مرکز تحقیقات صرافی مشهور رمزارزی اوکی اکس(OKEx) منتشر شده است نشان می دهد سرمایه گذاران و تریدرهای خرد پس از سقوط شدید و بی سابقه رمزارز بزرگ بیت کوین در ماه مارس به شدت متزلزل شده و اعتماد خود به بازار بیت کوین را به شدت از دست دادند.

از این رو بسیاری از آن ها بازار را ترک کرده و در انتظار نحوه رفتار و عملکرد بیت کوین ماندند. از طرف دیگر تریدرهای حرفه ای که تجربه بیشتری در بازار کریپتو داشتند در روز ۱۲ مارس که با عنوان پنج شنبه سیاه بیت کوین نامگذاری شده و شدیدترین افت روزانه بیت کوین در آن به ثبت رسید اقدام به خرید بیت کوین کردند و سعی کردند در طی تابستان سال جاری به دارایی های بیت کوین خود اضافه کنند.

در حال حاضر که نرخ بزرگترین رمزارز دنیای کریپتو – بیت کوین – به بالاتر از مقاومت ۱۰۵۰۰ دلاری رسیده؛ این سوال مطرح می شود که آیا نمودارها خبر از روند صعودی بلند مدت می دهند یا احتمال روند معکوس در سطوح بالاتر وجود دارد؟

اگر گاوهای بازار بیت کوین بتوانند نرخ را در بالاتر از سطح میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه(نرخ ۱۰۷۲۸ دلار) حفظ کنند؛ احتمال صعود سریع نرخ تا ۱۱۰۰۰ دلار وجود دارد و این می تواند اولین سیگنال جهش دوباره بیت کوین باشد ولی بدیهی است که خرس ها نیز عقب نشینی نکرده و مانع بزرگی برای رشد دوباره بازار بیت کوین به شمار می روند.

از طرفی قبل از عبور نرخ بیت کوین از مرز ۱۱ هزار دلار احتمالا با یک پولبک مواجه خواهیم شد. اگر نرخ از مقاومت پیش رو عبور نکند و به پایین تر از قیمت ۱۰۶۲۵ دلار نزول کند؛ شاهد افزایش حجم فروش بیت کوین خواهیم بود و اگر خرس ها بتوانند نرخ را به پایین تر از سطح حمایتی ۹۸۳۵ دلار سوق دهند؛ احساس و نگرش عمومی به بیت کوین به شدت منفی خواهد شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید