سرقت بیش از ۱ میلیون بیت کوین از طریق برنامه جعلی بر روی سیستم عامل IOS

به تازگی ، شخصی پس از بارگیری برنامه مخرب و جعلی Trezor بر روی تلفن هوشمند iOS خود از فروشگاه App Apple ، در مدت زمان کوتاهی تمام پس انداز زندگی خود را از دست داد. فیلیپ کریستودولو با توجه به نرخ ارز امروز ۱۷.۱ بیت کوین معادل بیش از یک میلیون دلار از دست داد.کریستودولو اظهار داشت که او بیش از اینکه از اپل ناراحت باشد از هکرهایی ناراحت است که دارایی های ارزشمند دیجیتال او را به سرقت برده اند.

فردی ۱۷.۱ بیت کوین خود را از دست داد

برنامه های مخرب و جعلی برای تلفن های هوشمند می تواند برای کاربران رمزنگاری دردسرساز باشد .در زمان سرقت کریستو دولو بیش از ۶۰۰ هزار دلار داشت که اگر به سرقت نمیرفت ارزش دارایی او بیش از یک میلیون دلار میشد.
کریستودولو میخواست سرمایه خود را بررسی کند ، به همین دلیل به اپ استور اپل مراجعه کرد و برنامه جعلی Trezor را برای iOS بارگیری کرد. این در حالی بود که ، Trezor چنین برنامه ای را ارائه نمی دهد و در واقع ، شرکت مدتی است که در مورد این مسئله هشدار داده بود.

در تاریخ ۲ دسامبر سال ۲۰۲۰ ، تولید کننده کیف پول سخت افزاری در مورد یک برنامه کلاهبرداری مشابه در Google Play Store ، توییت کرد در آن زمان این شرکت هشدار داد:

“یک هشدار به تمام کاربران اندرویدی که دستگاه های Trezor دارند.” “این برنامه یک کلاهبرداری است و هیچ ارتباطی با SatoshiLabs و Trezor ندارد. ما قبلاً آن را به تیم Google گزارش داده ایم. همیشه هر عملی را روی دستگاه خود تأیید کنید و هرگز کلمات seed را تایپ نکنید تا زمانی که Trezor از شما بخواهد. “

ائتلاف Coalition for App Fairnessمی گوید : اپل اعتقاد دارد در مبحث امنیت و حریم خصوصی برای کاربرانش یک اسطوره محسوب می شود.
برنامه ای که کریستو دولو بارگیری کرد نه تنها یک فریبکار قلابی بود ، بلکه هکرهای مخرب وجوه او را نیز سرقت کردند. کریستودولو می گوید که اپل او را هیجان زده می کرده است و زمانی مشتری وفادار اپل بوده کریستودولو برای مطبوعات توضیح داد: “آنها به اعتمادی که من به آنها داشتم خیانت کردند.” “اپل لیاقت این را ندارد که با این مسئله کنار بیاید.” اپل وظیفه دارد با دقت عمل کند و برنامه هایی که از App Store بارگیری می شوند ایمن معرفی می شوند.

سخنگوی اپل ، فردساینز تاکید کرد: “مطالعات نشان داده که App Store امن ترین بازار برنامه در جهان است.” با این حال ، طبق گزارشی از واشنگتن پست ، مگان دی موزو ، مدیر اجرایی اCoalition for App Fairness مخالف است.

دی موزو توضیح داد: “اپل به طور مکرر در مورد حریم خصوصی و امنیت کاربر اغراق می کند و اغراق و اسطوره سازی را به عنوان سپری در برابر اقدامات ضد رقابتی App Store خود تحت فشار قرار می دهد.” ولی “حقیقت این است که” استانداردهای “امنیتی اپل به صورت متناقض در بین برنامه ها اعمال می شود و فقط در مواردی اعمال می شود که به سود اپل باشد.”

ممکن است شما دوست داشته باشید