سرمایه گذاری که کمتر از ۳ هفته ۱۸۵ هزار دار خود را از دست داد!

اگر در استراتژی های مدیریت ریسک به درستی تصمیم گیری صورت نگیرد ، حتی در بازار صعودی نیز می توان به راحتی همه چیز را از دست داد. در اینجا داستان یک سرمایه گذار را می گوییم که کل سرمایه خود را از دست داده.

با شروع بازار گاو نر ، آسان است که درگیر داستان های جذاب شوید. با این حال ، مهمترین نکته این است که بازار همیشه رنگی و پروانه ای نیست. و ضرر هم بخشی از این بازار است ، پس اگر آمادگی لازم را ندارید بیش از حد سرمایه گذاری نکنید.

یک سرمایه گذار در توییت خود در مورد چگونگی از دست دادن کل سرمایه ۱۸۵ هزار دلاری خود فقط در عرض ۳ هفته خبر داد. این موضوع شما را هوشیار می کند ، و باعث می شود غرق در غرور نشوید و بخاطر بسپارید که بازارهای گاوی برای همیشه دوام ندارند.

این تجربه تلخ چگونه رغم خورد؟؟

در ۱۱ آوریل ، طبق گفته سرمایه گذار ، “در زمانی که آلت کوین ها در اوج بودند ،”  او در پروژه های مطمئن که نوسانات نسبتا کمی داشتند سرمایه گذاری کرد.با این حال کسب سود بیشتر از این بازار او را بی طاقت کرده و باعث شد که به دنبال مسیری برای کسب سود بیشتر باشد، بنابراین برای پیداکردن ارز های  پر ریسک و ترید آن به اکسچنج یونیسوپ  وارد شد. ولی این قضیه خوب پیش نرفت و پیاده سازی استراتژی های او در زمان مناسبی قرار نداشت و در نهایت منجر به  انجام معاملات بسیار بدی شد که در نهایت موجب ضرر ۵۰ درصدی او شد.

در روز ۲۰ ام ، از سر ناامیدی ، مبلغ زیادی را به یک ارز دیجیتال با نوسان بالا که فاندامنتال ضعیفی داشت منتقل کرد این ارز یک شانس بود ، برای سود سریعتر  (و همچنین ضرر سریعتر).

این الگوی ادامه یافت ، تا جایی که به جای سرمایه گذاری بلند مدت و میان مدت ، تصمیم گرفت در ارزهای ناپایدار با ریسک بیشتر پیش برود تا از این طریق سبد سهام خود را بازگرداند. سرانجام آخرین سکه ای که وی سرمایه گذاری کرده بود در  rug pulled (پروژه‌هایی که پشت کاربران را خالی می‌کنند( از دست داد، و او تقریبا همه چیز خود را از دست داد

ما از این چه چیزی را میتوانیم بیاموزیم؟

درسهای بسیاری می توان از این داستان یاد گرفت ، اما بیایید به مهم ترین آن بپردازیم.

سود دوره ای خود را ذخیره کنید

بازار ارزهای دیجیتال مکانی متزلزل است و می تواند به سرعت  در مسیر مثبت و منفی بازار پیش رود.

بازارهای  گاو نر در واقع برای همیشه دوام ندارند و مهم است که مردم به یاد داشته باشند که به جای نگه داشتن دارایی های ناپایدار و پر خطر خود، سود دوره ای خود ذخیره کنند و آن را در دارایی های امن قفل کنند.

اجازه ندهید احساسات قضاوت شما را کدر کنند. هنگامی که ضرر اتفاق افتاد ، معمولاً بهتر است که عقب نشینی کنید و تا متعادل شدن و آرام شدن بازار استراحت کنید. بدون این، ممکن است ریسک کنید و معاملات خطرناکی انجام دهید ، و احساسات شما باعث می شود تصمیمات غیر منطقی بگیرید ، مانند سرمایه گذاری در راه های خطرناک تر یا استفاده از اهرم های بزرگتر.

سبد های پر ریسکتونو نگه دارید. اگر شما اهل ریسک نیستید و نهایت ۱۰ تا ۲۰ درصد قدرت ریسک دارید ، روی ارزهای دیجیتال بزرگتر که حجم زیادی از بازار را دارند سرمایه گذاری کنید. اگر می خواهید دربازار ارزهای دیجیتال ناشناخته تر و کوچک تر یا در Uniswap یا PancakeSwap تلاش کنید ،همانطور که می دانید از همچین سکه هایی نباید زیاد انتظار داشت بنابراین به اندازه کافی مقاوم باشید و بدون آمادگی ذهنی وارد نشوید چون حتما درگیر احساسات خواهید شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید