شهروندان السالوادور ۳۰ دلار بیت کوین دریافت می کنند

رئیس جمهور السالوادور نایب بوکله اعلام کرد که وضعیت مناقصه قانونی بیت کوین از ۷ سپتامبر ۲۰۲۱ در این کشور اجرا می شود. بعلاوه ، دولت به شهروندان السالوادور ۳۰ دلار بیت کوین می دهد.

بوکله این سخنان را طی یک سخنرانی ملی در روز جمعه (۲۵ ژوئن ۲۰۲۱) بیان کرد.اعلامیه رئیس جمهور السالوادور پس از اینکه اکثریت کشور رای به قانونی شدن بیتکوین دادند اجرایی شد. پیشنهاد قانونی شدن بزرگترین ارز دیجیتال در اوایل ماه ژوئن اعلام شد.

جدا از اخبار لازم الاجرا شدن قانون بیت کوین ، رئیس جمهور بوکله همچنین ایجاد کیف پول جدید بیتکوین به نام Chivo را فاش کرد.

به گفته وی ، هر فرد بالغی که روی کیف پول ثبت نام کند ۳۰ دلار بیت کوین دریافت می کند.

این تلاش می تواند افزایش استفاده از ارز رمزنگاری شده را تشویق کند.

پیش از این ، رئیس جمهورالسالوادور گفته بود به افرادی که ۳ بیت کوین در اقتصاد کشور سرمایه گذاری کنند ، تابعیت اعطا می شود.

اگرچه بانک جهانی و صندوق بین المللی پول (IMF) از تصویب بیت کوین توسط کشور آمریکای مرکزی پشتیبانی نمی کنند ، اما آخرین تحولات نشان می دهد که السالوادور قصد ندارد برنامه های خود را رها کند.

طرح رئیس جمهور بوکل نیز در داخل کشور با مخالفت روبرو شده است. برخی از اعضای جبهه آزادیبخش ملی Farabundo Martí (FMLN) ، یکی از مهمترین احزاب سیاسی السالوادور ، قانون بیت کوین را غیرقانونی خواندند و افزودند که این قانون مضر است و همچنین برای غارت جیب مردم طراحی شده است.

با این حال ، رئیس جمهور ، در سخنرانی اخیر خود ، تمامی ادعاها را رد کرد و اظهار داشت که بیت کوین در عوض به نفع مردم خواهد بود و کشور را رو به جلو می برد.

ممکن است شما دوست داشته باشید