ارزش صرافی  Bitpanda مستقر در وین تا ۴.۱ میلیارد دلار افزایش یافته است

صرافی ارز دیجیتال بیت پاندا امروز اعلام کرد که در سومین دور از جذب سرمایه مالی خود ۴.۱ میلیارد دلار جذب  این استارتاپ شد که پیشرو این اقدام والار ونچرز و شرکت سرمایه گذاری تحت حمایت پیتر تیل (Peter Thiel) بوده‌اند.

با جمع آوری ۲۶۳ میلیون دلار و سرمایه گذاری های جدید از سوی آلن هوارد ، مدیر میلیاردرهای سرمایه گذاری بریتانیایی و REDO Ventures ، ارزش این شرکت اکنون ۴.۱ میلیارد دلار است. این مبلغ سه برابر آخرین ارزش آن یعنی ۱.۲ میلیارد دلار  بوده اخرین جذب سرمایه ۱۷۰ میلیون دلار بود که در ماه مارس سال جاری جمع آوری شده بود.

صرافی Bitpanda در حال حاضر نزدیک به ۵۰۰ میلیون دلار از طریق دورهای مختلف تأمین مالی خصوصی جمع آوری کرده است ، والرو ونچز که سه بار پشت سر هم پشتیبان این صرافی بوده در کنار سرمایه گذارانی که شامل LeadBlock Partners و Jump Capital  میشود قرار گرفته است.

از سال ۲۰۱۴ ، پیشنهادات این شرکت بر کارگزاری ارزهای دیجیتالی شده و فلزات گرانبها متمرکز شده است. این پلت فرم در حال آزمایش سرویس معاملات سهام است که به صورت ۲۴ ساعته و ۷ روزه فعال می شود. در مصاحبه با CNBC ، اریک دموث ، بنیانگذار و مدیرعامل Bitpanda گفت که عرضه سهام به احتمال زیاد تا پایان امسال آماده می شود. این سرویس جدید که محبوبیت خود را در بین کاربران رمزنگاری تقویت کرده است ، پلتفرم را با همان برنامه های معاملاتی سهام بسیار موفق مانند Robinhood روبرو می کند. مشخصات وی – و همچنین حجم معاملات و ، مسلما بدنامی – در حماسه Gamestop در اوایل سال جاری افزایش یافت.

یکی از ویژگی های متمایز Bitpanda سودآوری آن است. دموث گفته است که این شرکت در پنج سال گذشته سودآور بوده است و در حالی که درآمد دقیق سالانه خود را به خبرنگاران اعلام نکرده است ،

یکی از ویژگی های متمایز Bitpanda سودآوری آن است. دموث گفته است که این شرکت در پنج سال گذشته سودآور بوده است و در حالی که درآمد سالانه خود را دقیقاً به خبرنگاران اعلام نمی کند ، ظاهراً در مسیر افزایش هفت برابری آنها در سال ۲۰۲۱ است. و اگرچه در حال حاضر  بیش از سه میلیون کاربر دارد، اما هنوز به طور قابل توجهی پایین تر از رقبای دیگر یعنی Robinhood و Revolut ، که آن را از هر دو متمایز می کند. گزارش اولیه IPO نشان می دهد که ۱.۴ میلیارد دلار ضرر سه ماهه ابتدای امسال داشته است و Revolut بیش از ۲۳۰ میلیون دلار در سال ۲۰۲۰ از دست داده است – ۵۷ درصد بیشتر از سال ۲۰۱۹.

صرافی بیت پاندا صرفاً در اروپا فعالیت می کند و قصد دارد با استفاده از بودجه جدید به بازارهای جدیدی مانند فرانسه ، اسپانیا ، ایتالیا و پرتغال گسترش یابد.

ممکن است شما دوست داشته باشید