صرافی Crypto.com به دنبال مجوز برای صدور کارت های اعتباری

منبع خبری تحلیلی کوین تلگراف گزارش می دهد که یکی از پلتفرم های فعال در زمینه تبدیل رمزارزها به یکدیگر و همچنین ارائه خدمات کارت های اعتباری به نام پلتفرم Crypto.com اخیرا تصمیم گرفته است یکی از شرکت های خدمات مالی در استرالیا را خریداری کند تا بتواند مجوز ارائه خدمات مالی کشور استرالیا که با حروف اختصاری ASFT شناخته می شود را از دولت این کشور دریافت کند.

این شرکت خریداری شده که با عنوان The Cart Group Pty Ltd در استرالیا ثبت شده است در زمینه ارائه خدمات کارت های اعتباری، موبایل و همچنین فناوری Wearable یا پوشیدنی فعالیت دارد و هدف اصلی این شرکت، افزایش تعامل با دارندگان کارت های اعتباری است.

از طرفی این شرکت پیش از این توسط شورای نظارت بر سرمایه گذاری خارجی کشور استرالیا مورد تایید قرار گرفته است که می تواند راه را برای دریافت مجوز پلتفرم Crypto.com هموار کند. پلتفرم Crypto.com می تواند با استفاده از این مجوز اقدام به صدورکارت های اعتباری اختصاصی خود در استرالیا کرده و ارتباط با کاربران داخلی را در سطح وسیع تری از سیستم مالی و اعتباری این کشور برقرار کند.

پلتفرم Crypto.com که در حال حاضر به عنوان یک اپلیکیشن، کیف پول دیفای و همچنین صرافی به فعالیت خود ادامه می دهد در حال انجام اقدامات اولیه در جهت ایجاد یک پایگاه داده ویژه جهت کاربران استرالیایی است. این پلتفرم اخیرا امکان انتقال دلار استرالیا به داخل یا خارج از پلتفرم را فراهم کرده است که یکی از خدمات جذاب برای کاربران استرالیایی به شمار می رود.

قابل توجه است که تمامی مشاغل کشور استرالیا که به نوعی با فناوری بلاکچین و تعاملات مالی و اعتباری مرتبط هستند باید مجوز ارائه خدمات مالی در استرالیا با حروف اختصاری ASFL دریافت کنند تا مجاز به ادامه فعالیت باشند. در حقیقت آن ها با دریافت این مجوز اعلام می دارند که همه تلاش خود را در جهت مبارزه با پولشویی و همچنین مبارزه با حمایت مالی تروریسم که در سال ۲۰۰۶ یا ۱۳۸۵ تصویب شده است به کار خواهند گرفت. همانطور که در تحلیل های گذشته وب سایت کوین تلگراف آمده است، کشور استرالیا به عنوان یکی از کشورهایی شناخته می شود که قوانین و مقررات سخت و پیچیده ای برای راه اندازی کسب و کارهای مرتبط با صنعت کریپتو در نظر نگرفته است.

دولتمردان کشور استرالیا چشم اندازهای بلند مدتی را برای توسعه فناوری بلاکچین و همچنین دارایی های دیجیتال یا رمزارزها در این کشور تهیه و تدارک دیده اند که بخش اعظمی از آن ها پس از رشد بی سابقه قیمت بیت کوین در سال ۲۰۱۷ شکل گرفته است.

علاوه بر این مقامات استرالیا گام های موثری را در جهت افتتاح و راه اندازی رمزارز ملی یا ارز دیجیتال بانک مرکزی برداشته اند که انتظار می رود تاثیر بسیار مثبتی در توسعه کاربردهای مختلف فناوری بلاکچین و همچنین تراکنش های ارزهای دیجیتال در این کشور داشته باشد.

قابل توجه است که بورس اوراق بهادار استرالیا نیز در اطلاعیه ای اعلام کرده است که در سال ۲۰۲۱ به فناوری بلاکچین ملحق خواهد شد و این نشان می دهد که مقامات استرالیا با تمام توان به استقبال فناوری بلاکچین رفته اند.

ممکن است شما دوست داشته باشید