صعود بیت کوین تا ۱۷ هزار دلار به شرط شکست مقاومت ۱۲ هزار دلار

داده ها و آمارهای موجود در نمودارهای مختلف بازار کریپتو و ارزهای دیجیتال حاکی از آن هستند که نبض بازار بیت کوین در دست گاوهاست و به نظر می رسد در حال حاضر مقصد بعدی آن ها در مرز ۱۲ هزار دلار و بالاتر هدف گذاری می شود. نرخ بیت کوین به عنوان بزرگترین رمزارز دنیای کریپتو در طی چند هفته گذشته در یک دامنه محدود در حال معامله بود ولی این ایست روند پس از آن که شرکت مشهور سرمایه گذاری اسکوئر اعلام کرد که یک درصد از کل دارایی های نقدی خود که رقم شگفت انگیزی است را به بیت کوین اختصاص خواهد داد کاملا دگرگون شده و رویکرد صعودی به خود گرفت. این جهش ناگهانی بیت کوین در روند صعودی باعث شد نرخ در بازه زمانی چند روزه از قیمت ۱۰۶۰۰ دلار تا قیمت ۱۱۵۰۰ دلار اوج بگیرد که رشد تقریبا ۱۰۰۰ دلاری را در این بازه کوتاه نشان می دهد.

به نظر می رسد تریدرها و سرمایه گذاران باتجربه بازار کریپتو علی رغم رشد چشمگیر اخیر بیت کوین همچنان محتاط هستند و سوال مهمی که ذهن بسیاری از آن ها را درگیر خود کرده این است که آیا بیت کوین حقیقتا در مسیر بازار گاوی قرار گرفته است یا صعود اخیر را باید به عنوان یک تله گاوی در نظر گرفت؟

در ادامه نمایی از نمودار روزانه بیت کوین را برگرفته از وب سایت TradingView مشاهده می کنید.

1fa91 - صعود بیت کوین تا 17 هزار دلار به شرط شکست مقاومت 12 هزار دلار
نمودار روزانه بیت کوین نمایانگر یک رویکرد کاملا صعودی به سمت سطح مقاومتی بعدی است و یکی از عوامل حیاتی و حساس در حال حاضر این است که آیا محدوده مقاومتی ۱۲۰۰۰ الی ۱۲۴۰۰ دلار در سیر صعودی بیت کوین شکسته خواهد شد یا خیر. اگر این اتفاق بیفتد؛ قطعا می تواند موج انگیزشی جدیدی را برای صعود بیشتر بیت کوین به راه اندازد. در حالی که طیف وسیعی از سرمایه گذاران انتظار داشتند روند نزولی با قدرت بیشتری ادامه پیدا کند ولی اتفاقی که افتاد کاملا برعکس بود و روند صعودی پرقدرتی به راه انداخته شد. از طرفی خبرهای منفی در حوزه بازار کریپتو در طی هفته گذشته منتشر شد ولی هیچ یک از آن ها نتوانستند به روی قیمت بیت کوین اثرگذار باشند.

کارشناسان و تحلیلگران بزرگ بازارکریپتو معتقدند آنچه زمینه را برای جهش دوباره بازار بیت کوین فراهم کرد اختصاص رقم ۵۰ میلیون دلار از دارایی های نقدی شرکت مشهور سرمایه گذاری اسکوئر به سرمایه گذاری در بیت کوین بود. قابل توجه است که مرز مثلث موجود در نمودار بلافاصله پس از انتشار این خیر به سمت روند صعودی شکسته شد و منطقه مقاومتی ۱۱۱۰۰ دلار را به سرعت پشت سر گذاشت.

از طرفی تحلیلگران بسیاری بر این باورند شرایطی که در آن قرار گرفته ایم بسیار شبیه به روزهای آغازین چرخه گاوی بازار بیت کوین در اوایل سال ۲۰۱۶ می باشد. در حال حاضر مرز حساس تعیین کننده و تضمین کننده ادامه بازار گاوی بیت کوین عبارت است از مرز مقاومتی ۱۲ هزار دلار. به طور کلی اگر این سطح مقاومتی شکسته شود؛ می توان ادعا کرد که صعود سریع بیت کوین تا مرز ۱۷ هزار دلار از گزینه های روی میز خواهد بود.

ممکن است شما دوست داشته باشید