صعود نرخ بیت کوین تا ۱۲ هزار دلار از گزینه های روی میز

داده ها و آمارهای موجود در نمودارهای مختلف بازار – کریپتو – و ارزهای دیجیتال حاکی از آن هستند که گاوها موفق شده اند ماهیت سطح کلیدی و حساس ۱۱ هزار دلار را از سطح مقاومتی به سطح حمایتی تغییر دهند و درنتیجه نرخ بیت کوین در زمان نگارش این تحلیل تا بالاتر از ۱۱۴۹۱ دلار صعود کرده و اوج گرفته است.
نرخ بزرگترین رمزارز دنیای کریپتو – بیت کوین – بالاخره در روز گذشته به بالاتر از مثلث متقارن صعود کرد. قابل توجه است که نرخ بیت کوین در بازه زمانی ۳۰ روز گذشته در این مثلث متقارن در موقعیت ایست روند قرار گرفته بود و در نهایت در روز گذشته بود که از این موقعیت خارج شد. معاملات بیت کوین در روز جمعه در مرز ۱۱ هزار دلار بسته شد و در نهایت از ابتدای امروز تاکنون جهش نرخ چشمگیر و قابل توجهی را پشت سر گذاشته است.
در ادامه نمایی از عملکرد دارایی های دیجیتال از جمله بیت کوین در بازه حدودی ۲۴ ساعت گذشته را برگرفته از وب سایت Coin360 مشاهده می کنید.

37ee3dabd - صعود نرخ بیت کوین تا 12 هزار دلار از گزینه های روی میزمایکل ون دِپوپ” از تحلیلگران مشهور بازار کریپتو که به عنوان یکی از تحلیلگران مرجع خبری تحلیلی کوین تلگراف نیز شناخته می شود در مورخ ۸ اکتبر پیش بینی کرده بود که اگر بیت کوین از محدوده ۱۱۱۰۰ الی ۱۱۳۰۰ دلار عبور کرده و صعود کند؛ می توان انتظار داشت که با سرعت قابل توجهی تا مرز ۱۲۰۰۰ دلار نیز اوج بگیرد. بنابراین محدوده ۱۱۱۰۰ تا ۱۱۳۰۰ دلار را باید به عنوان یک محدوده حیاتی برای ادامه روند صعودی بیت کوین در نظر گرفت. از طرفی شاخص قدرت نسبی یا RSI نیز به سطح ۶۵ رسیده است که نشان از بازار گاوی دارد و هیستوگرام مَکدی نیز روند صعودی را به وضوح نشان می دهد.

بسیاری از کارشناسان بر این باورند که تریدرهای روزانه باید توجه و تمرکز خود را به روی حجم معاملات معطوف کنند چون کمبود حجم معاملات بود که باعث شد نرخ بیت کوین در طی ۳۰ روز گذشته دچار ایست روند شده و بدون هیچگونه پیشرفتی در پایین تر از مرز ۱۱ هزار دلار باقی بماند. قابل توجه است که اتریوم نیز به عنوان بزرگترین آلت کوین دنیای کریپتو در پی افزایش نرخ بیت کوین، روند صعودی به خود گرفته است به طوری که با جهش سریع خود و رشد ۳/۰۸ درصدی به قیمت ۳۷۸ دلار رسیده است.

آمارها نشان می دهند که طیف وسیعی از آلت کوین ها نیز به دنبال رشد قیمت بیت کوین و اتریوم، رفتارهای صعودی و سودآوری دو رقمی را از خود به نمایش گذاشته اند که از جمله آن ها می توان به آلت کوین های کاردانو با رشد۱۹/۱۰ درصدی، چین لینک با رشد ۰۴/۱۱ درصدی و همچنین لِند با رشد ۱۵ درصدی اشاره کرد. از طرف دیگر داده های دریافتی از وب سایت “کوین مارکت کپ“(Coinmarketcap) نیز نشان می دهند که مجموع مارکت کپ یا ارزش بازار کل ارزهای دیجیتال در حال حاضر رقم ۳۶۱/۵ میلیارد دلار را نشان می دهد و شاخص تسلط رمزارز بزرگ بیت کوین بر بازار نیز ۵۸/۴ درصد را نشان می دهد.

ممکن است شما دوست داشته باشید