صنعت جدید ، قوانین جدید: ساخت متاورس بدون تعصب

صنایع جدید فرصت های شغلی جذابی را برای زنان ایجاد می کند  و متاوروس (جهان دیجیتال )کاملاً در آن دسته قرار می گیرد.

در حالی که همه گیری COVID-19 صنایع خاصی مانند گردشگری و خرده فروشی را از بین برده است ، صنایع کاملاً جدیدی ظهور کرده اند. دو سال پیش ، مفهوم “metaverse” عملاً ناشناخته بود. امروزه این اصطلاح در همه جا به صورت آنلاین رواج دارد و هر هفته شرکت ها و سرمایه های جدیدی وارد فضا می شوند – میلیاردها دلار در حال حاضر به این صنعت واریز شده است. هفته گذشته ، مارک زاکربرگ اعلام کرد که فیس بوک به یک شرکت متاورس تبدیل خواهد شد.

در همین حال ، تعداد کمی از شرکت های “metaverse” مقیاس یا مشتری واقعی دارند ،

که باعث می شود تماشاگران بتوانند آن را به عنوان روندی که ممکن است شعله ور شود ، نادیده بگیرند. ما در برابر آن هشدار می دهیم.

آخرین باری که شاهد رونق این چنینی بودیم ، در اواسط دهه ۲۰۱۰ در ارزهای دیجیتال بود. افرادی که در همان روزهای اولیه بر روی رمزنگاری حرکت می کردند –  فکر می کنم مایک نووگراتز ، جوزف لوبین ، تایلر و کامرون وینکلووس و آنتونی پامپلیانو بودند – اکنون کارشناسان واقعی در این زمینه محسوب می شوند. آنها همچنین با اقدام سریع در اولین فرصت ، ثروت های عظیمی به دست آورده اند.

این به این دلیل است که صنایع جدید می توانند فرصت های عظیمی را برای افرادی که به اندازه کافی خلاق و چابک هستند شناسایی کنند و فرصتی است برای اینکه توانایی های خود را دوباره اثبات کنند.آنها همچنین فرصت هایی را برای افراد کم نماینده ایجاد می کنند زیرا الزامات استخدام سنتی برای تجربه کار قبلی مربوطه از دور می شود ، وقتی هیچ کس در جهان واقعاً تجربه کاری مرتبط ندارد.

شواهد علمی نشان می دهد که زنان بیشتر از مردان از ریسک خودداری می کنند ، که ممکن است (در میان بسیاری از دلایل دیگر) توضیح دهد که چرا زنان در اتاق های هیئت مدیره ، سوئیت های C و سایر موقعیت های قدرت حضور کمتری دارند. با این وجود ، بیشتر این تفاوت در رفتارهای مخاطره آمیز در مردان و زنان را می توان به “پرورش” و هنجارهای اجتماعی نسبت داد که به جای “طبیعت” پرورش یافته اند. تحمل و نگرش های ریسک کاملاً تغییر ناپذیر است و Metaverse فرصتی برای بازنویسی تاریخ و ایجاد جامعه ای عادلانه (هر چند مجازی) ارائه می دهد.

وب ۳.۰ اینجاست و دنیای مجازی نمایانگر یک صفحه خالی است – فرصتی برای زنان ، نه فقط مردان ، که زودتر وارد عمل شوند و در Metaverse اثری بگذارند. (پیشتر در این قسمت توجه داشته باشید که ما از پیشگامانی که در اواسط دهه ۲۰۱۰ وارد رمز ارز شدند ، تقریباً همه آنها مرد بودند.) تاریخ تمایل دارد خود را تکرار کند.

اما این بار همه چیز می تواند متفاوت باشد. در اینجا چیزی است که ما می دانیم:

هنوز روزهای اولیه برای Metaverse است.

روزهای اولیه به معنی ریسک بالا است.

ریسک بالا می تواند به معنی پاداش بالا باشد.

ایده اصلی Metaverse این است که همه یک آواتار هستند. در متاوروس ، استعداد بر هر گونه سوگیری ، از جمله ظاهر فیزیکی غلبه می کند. متاوروس یک اقتصاد موازی کاملاً جدید را برای شرکت کنندگانی که مایل به غوطه ور شدن در جوامع جهانی سازنده آنها هستند ، باز می کند. اکنون زمان آن است که زنان ریسک کرده و وارد عمل شوند.

ممکن است شما دوست داشته باشید