ضعف امنیتی و سرقت بیت کوین های مدیرعامل صرافی Yellow Card

بدیهی است که توجه ویژه به ملاحظات امنیتی در انجام معاملات بازار کریپتو و ارزهای دیجیتال از الزامات مهم فعالیت در این صنعت جذاب و در عین حال پر خطر می باشد و اگر تریدرهای کریپتو نسبت به رعایت دقیق ملاحظات امنیتی بی تفاوت بوده و اهمیت لازم را به خرج ندهند ممکن است با از دست رفتن دارایی های دیجیتال خود مواجه شوند.

Yello Card به عنوان یکی از بزرگترین صرافی های رمزارزی در منطقه آفریقا شناخته می شود که مدیرعامل این صرافی به نام آقای کریس موریس(Chris Maurice) در آخرین مصاحبه خود با منابع خبری به مرور خاطرات خود مبنی بر سرمایه گذاری در بازار بیت کوین از طریق پس انداز خود و در نهایت از دست رفتن دارایی های خود اشاره کرده است.

کریس موریس در این مصاحبه گفت که تمام پس انداز مالی خود در زندگی را در دوران دانشجویی خود به سرمایه گذاری در بازار بیت کوین اختصاص داده و متاسفانه پس از مدت کوتاهی به دلیل عدم تامین امنیت لازم آن ها به سرقت رفته اند.

موریس در ادامه مصاحبه با وب سایت خبری تحلیلی کوین تلگراف افزود:

“ارزش بیت کوین در دوران دانشجویی من در حدود ۲۰۰ دلار بود و من تصمیم گرفتم همه پس انداز خود را در بازار بیت کوین سرمایه گذاری کنم. من در حدود ۵۰۰۰ دلار پس انداز داشتم و موفق شدم از طریق آن ۲۱ بیت کوین را خریداری کنم.”

موریس در ادامه گفت که آن زمان هیچ وب سایت دیگری جز Localbitcoins.com را برای معامله بیت کوین نمی شناخته است و از این رو به این وب سایت اعتماد کرده و به انجام معاملات خود پرداخته است. قابل توجه است که این وب سایت از جمله وب سایت های مشهور برای معامله بیت کوین است که کاربران سراسر جهان از کشورهای مختلف را برای خرید و فروش بیت کوین به هم متصل می کند.

به طور کلی توصیه می شود کاربران کریپتو حجم قابل توجهی از دارایی های دیجیتال خود را به صورت آنلاین در صرافی های کریپتو نگهداری نکنند چون کنترل کامل و همه جانبه ای را به روی دارایی خود نخواهند داشت و در نتیجه در معرض حملات سایبری قرار خواهند گرفت. از طرفی فعال کردن قابلیت رمزساز گوگل یا تایید دومرحله ای که با عنوان ۲FA شناخته می شود نیز از جمله ملاحظات امنیتی توصیه شده برای تامین امنیت اینگونه حساب ها به شمار می رود که موریس در مصاحبه خود گفته است که از انجام آن نیز غافل شده است.
موریس در ادامه افزود:

“پس از مدتی یک سارق حرفه ای به اکانت من کرد و به دلیل ضعف امنیتی آن موفق شد تمامی دارایی بیت کوین من به جز ۰/۸ بیت کوین را به سرقت ببرد. متاسفانه همان دارایی باقیمانده را هم دقیقا ۱۶ روز قبل از صعود بی سابقه قیمت بیت کوین در سال ۲۰۱۷ که از نرخ کمتر از ۱۰۰۰ دلار تا نزدیک به ۲۰۰۰۰ دلار اوج گرفت به فروش رساندم و از هر دو جهت به شدت متضرر شدم.

ممکن است شما دوست داشته باشید