طبق گفته های SEC ، بلک راک (BlackRock) می تواند معاملات آتی بیت کوین را بخرد

سر خط خبرها

بلک راک(Black Rock) برنامه خود را برای تخصیص بودجه به آینده بیت کوین اعلام کرده است

این شرکت از سال ۲۰۱۵ در حال بررسی بلاکچین(Blockchain) است.

با این حال، بلک راک (BlackRock) هنوز سرمایه گذاری در بیت کوین(Bitcoin) انجام نداده است.

طبق دو پرونده جدید در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده ،بلک راک (BlackRock) قصد دارد در آینده بیت کوین(Bitcoin) سرمایه گذاری کند.

دو پرونده ارسال شده به (SEC)

در دو پرونده با عنوان (BlackRock Funds V) و (BlackRock Global Allocation Fund,Inc.)، به سرمایه گذاری احتمالی بلک راک (BlackRock) در قراردادهای آتی بیت کوین(Bitcoin) اشاره شده است. هر پرونده می گوید برخی از وجوه (BlackRock) ممکن است در قراردادهای آتی مبتنی بر بیت کوین(Bitcoin) شرکت کنند.

هر سند، خطرات بیت کوین (Bitcoin) را مشخص می کند، یعنی تغییرات نظارتی، نوسان قیمت و عدم نقدینگی ناشی از حجم معاملات کم.پرونده ها به طور خاص به بیت کوین مربوط نمی شوند؛ انواع دیگر سرمایه گذاری ها نیز مورد بحث قرار گرفته است از جمله اوراق بهادار و کالاها.

تا کنون سرمایه گذاری انجام نشده است

بلک راک (BlackRock) هنگامی که یک کارگروه بلاکچین(Blockchain) را در سال ۲۰۱۵ تشکیل داد، به رمز ارزها علاقه نشان داد. سپس، در سال ۲۰۱۸، این شرکت امکان ایجاد صندوق قابل معامله در بیت کوین (ETF) را مورد بررسی قرار داد، چیزی که هنوز در ایالات متحده تأیید نشده است.

علاقه شرکت به رمز ارزها از آن زمان به تدریج توسعه یافته است. در نوامبر گذشته، مدیر ارشد سرمایه گذاری این شرکت اظهار داشت که بیت کوین (Bitcoin) توانایی جایگزینی طلا را دارد.

اگر برنامه های مشخص شده در پرونده های (SEC) این ماه ادامه یابد، این اولین سرمایه گذاری مربوط به بیت کوین (Bitcoin) در شرکت خواهد بود. با این اوصاف، هنوز مشخص نیست که برنامه های پیشنهادی بلک راک (BlackRock) تصویب یا عمل می شود.
بلک راک(BlackRock) بزرگترین شرکت مدیریت دارایی جهان است. در حال حاضر بیش از ۷.۸ تریلیون دلار دارایی تحت مدیریت دارد.

ممکن است شما دوست داشته باشید