عبور بیت کوین از مرز ۱۴ هزار دلار و رکورد تازه در سال اخیر

داده های موجود در نمودارهای مختلف بازار کریپتو و ارزهای دیجیتال حاکی از آن هستند که نرخ بیت کوین به عنوان بزرگترین رمزارز دنیای کریپتو به بالاترین قیمت خود در سال ۲۰۲۰ و همچنین بالاترین قیمت از مورخ ژانویه ۲۰۱۸ تاکنون رسیده است به طوری که قیمت این رمزارز بزرگ از مرز ۱۴۳۰۰ دلار نیز عبور کرد. از طرفی طیف وسیعی از کارشناسان و تحلیلگران بازار کریپتو بر این باورند که این سیر پرقدرت صعودی احتمالا بدون توقف ادامه خواهد داشت.

بیت کوین در حال حاضر و در زمان نگارش این خبر در جایگاه بالاترین نرخ در بازه زمانی سه سال گذشته قرار گرفته است به طوری که اخیرا از مرز قیمتی ۱۴۳۰۰ دلار نیز عبور کرده است. بدین ترتیب این حرکت صعودی در حال ساخت پنجمین کندل هفتگی سبز رنگ در بازار معاملاتی بیت کوین است و این در حالی است که به نظر می رسد گاوهای بیت کوین نبض بازار را به طور کامل در اختیار گرفته اند و در حال عبور از سقف های قیمتی قبلی می باشند.

مرجع تحلیلی مشهور بازار کریپتو و ارزهای دیجیتال به نام مِساری(Messari) نیز اخیرا در صفحه شبکه اجتماعی توییتر خود نوشت که بیت کوین از مرز ۱۴۳۰۰ دلار نیزعبور کرد و به نظر می رسد سقف های قیمتی بالاتر نیز به زودی توسط گاوهای بیت کوین فتح خواهند شد.

آمارها نشان می دهند که بیش از سه درصد در طی بازه زمانی ۲۴ ساعت گذشته به ارزش هر واحد بیت کوین افزوده شده و در حال حاضر کمتر از ۴۰ درصد با بالاترین نرخ بیت کوین در طول عمر ۱۲ ساله آن یعنی قیمت ۲۰ هزار دلار فاصله داریم.

از طرفی بر اساس سوابق موجود کاملا مشهود است که این سومین بار است که قیمت بیت کوین از مرز ۱۴ هزار دلار عبور می کند و اکثر پیش بینی های کارشناسان بر این مبناست که گاوها این بار می توانند صعود بیت کوین به بالاتر از مرز ۱۴ هزار دلار را حفظ کنند و حتی به زودی آماده جهش تا گام بعدی یعنی ۱۵ هزار دلار خواهند شد.

وب سایت TradingView.com نیز اخیرا در طی گزارشی اعلام کرد که میزان تسلط بیت کوین بر بازار کریپتو به رکورد تازه ای رسیده به طوری که از اواخر ماه می امسال تاکنون برای اولین به رقم ۶۵ درصد رسیده است و از این رو با قدرت بسیاری سهم بازار بسیاری از دارایی های دیجیتال دیگر را در اختیار گرفته است. برخی از کارشناسان معتقدند که اوج گیری اخیر بیت کوین می تواند جهش نرخ سایر دارایی دیجیتال را نیز به دنبال داشته باشد.

از طرفی سوال اساسی و مهمی که ذهن بسیاری از تریدرها و سرمایه گذاران را به خود درگیر کرده این است که آیا انتخابات ریاست جمهوری آمریکا می تواند به روی روند حرکتی بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال اثرگذار باشد یا خیر؟ سوابق نشان می دهند که قیمت دارایی های دیجیتال از جمله بیت کوین پس از دوره های انتخابات قبلی جهش داشته است.

برخی از تحلیلگران بر این باورند که نرخ بیت کوین در صورت موفقیت “جو بایدن” در ورود به کاخ سفید و انتخاب وی به عنوان رئیس جمهور بعدی آمریکا می تواند زمینه را برای رالی پرقدرت بعدی بیت کوین مهیا کند.

ممکن است شما دوست داشته باشید