فروش ایستگاه های برق آبی در میان سرکوب ماینرها در چین

در پی سرکوب استخراج کننده گان بیتکوین در چین ،نیروگاه های برق آبی کوچک در چین برای فروش گذاشته شده اندبه دلیل استفاده از برق نیروگاه های برق آبی کوچک به دلیل کاهش تقاضا برای انرژی ارزان خود در پی سرکوب ماینر ، در چین به فروش رسیده اند. وسایل مربوط به ماینینگ با توجه به سرکوب ماینر ها به شدت پایین آمده که این کار باعث شده استخراج کنندگان گزینه های محدودی داشته باشد برای اینکه سرمایه های خود را برگردانند.

تبلیغات نیروگاه های آبی در Xianyu Marketplace ظاهر می شود

 South China Morning Post  گزارش داد: نصب دستگاه های “دست دوم” با ظرفیت حدود ۵۰ مگاوات عرضه می شوند. تعداد این پیشنهادات از زمان آغاز حمله دولت به استخراج کنندگان ارزهای دیجیتالی در ماه مه بی به میزان قابل توجهی افزایش یافته است.

سه فروشنده تاکیید کرده اند که به دلیل سرکوب ماینر ها روزانه نیروگاه ها به فروش رسیده اند و یکی از مالکین گفت بدیهی است که قیمت نیروگاه ها پایین آمده باشد. فروشنده دیگری ، بدیهی است که مالکین تلاش می کنند که خریداران بالقوه را برای خرید راضی کنند .اشاره کرد:

” در صورت خرید نیروگاه برق آبی می توانید ارز دیجیتالی  را مخفیانه استخراج کنید.”

برخی از نیروگاه ها  ارائه شده در استان سیچوان چین واقع شده اند ، جایی که گزارش شده مقامات محلی در اوایل ماه بیش از دوازده مرکز استخراج ارزهای دیجیتالی را متوقف کرده اند و اجازه استخراج نمی دهند.

این منطقه به وفور از منابع آبی برای تأمین انرژی الکتریکی ارزان قیمت برخوردار است. مقامات محلی در گذشته روابط مسالمت آمیزی  بین استخراج کنندگان بیت کوین و نیروگاه های برق آبی را تقویت کرده اند.

ایستگاه های کوچک برق آبی به استخراج Crypto تبدیل می شوند

واحدهای تولید برق آبی با ظرفیت کم در سایر مناطق پر آب نیز گسترش یافته اند و دولت های محلی نیز از امکانات خصوصی و عمومی آن ها پشتیبانی می کنند. این نیروگاه ها با صرفه جویی در انرژی به منترل سیل ، فقر و در برق رسانی مناطق روستایی دور افتاده در چین کمک کرده اند و بسیار ماثر بوده اند.

رودخانه یانگ تسه  به عنوان کمربند اقتصادی ،که  ۹ استان چینرا شامل می شود ، نمونه ای از این همکاری است. طبق اطلاعات جمع آوری شده توسط رسانه صنعت دولتی China Energy News ، در اواخر سال ۲۰۲۰ ، این منطقه دارای ۲۵۰۰۰ ایستگاه برق آبی کوچک بود.

هرچند که همه چیز به آرامی پیش رفته است و مقامات نیروگاه های برق را مسئول خسارت به محیط زیست می دانند و دستور تعطیلی آن را صادر می کنند. در کمربند یانگ تسه ، حدود ۲۰،۰۰۰ هزار مورد از این نیروگاه ها مجبور بودند اقدامات لازم را برای مطابقت با استانداردهای دولت انجام دهند. یک فروشنده نیروگاه  اظهار داشت که ماینر ها به سمت نیروگاه های آبی هجوم آورده اند تا بتوانند  به استخراج ارزهای دیجیتلی ادامه دهند زیرا اجازه اتصال به شبکه برق را ندارند.

همچنین اعتقاد بر این است که نگرانی های زیست محیطی عامل سرکوب دولت در زمینه استخراج انرژی بیت کوین و سایر فعالیتهای صنعتی است. چین در نظر دارد تا سال ۲۰۳۰ میزان انتشار گازهای گلخانه ای را به ۶۵ درصد از سطح ۲۰۰۵ کاهش دهد. علاوه بر سیچوان ، سایر استان های آسیب دیده شامل مغولستان داخلی ، سین کیانگ ، چینگهای و یوننان هستند.

ممکن است شما دوست داشته باشید