قانون ارزهای دیجیتالی هند متمایز و منحصر به فرد خواهد بود

جیانت سینها ، قانونگذار حزب حاکم براتیا جاناتا و رئیس کمیته دائمی امور مالی پارلمان هند ، چهارشنبه در رویدادی که توسط شورای بلاک چین و دارایی های دیجیتالی (BACC) انجمن اینترنت و موبایل هند (IAMAI) برگزار شد ، در مورد قانون ارزهای دیجیتالی هند صحبت کرد. توضیح می دهد که قوانین ارزهای دیجیتالی در هند “متمایز و منحصر به فرد” خواهد بود. وی افزود: “ما باید ثبات و رشد را متعادل کنیم ، اما می دانیم که چقدر حوزه ارزهای دیجیتالی مهم است.”

سینها ، رئیس کمیته دائمی پارلمان هند در امور مالی ، توضیح داد که امکان پذیر نیست که هند سیاست های ارزهای دیجیتالی را که در اقتصادهای پیشرفته استفاده می شود ، اتخاذ کند زیرا این کشور هنوز قابلیت تبدیل حساب سرمایه کامل را ندارد. وی تصریح کرد که سیاست های ارزهای دیجیتالی هند از ایالات متحده ، ژاپن یا السالوادور ، کشوری که این هفته قیمت بیت کوین را قانونی کرده است ، پیروی نمی کند.

 این نماینده مجلس توضیح داد:

“راه حل ما فقط به دلیل شرایط منحصر به فرد ما باید متمایز و منحصر به فرد باشد. ما باید ثبات و رشد را متعادل کنیم ، اما می دانیم که کل این حوزه رمزنگاری چقدر مهم است. “

علاوه بر این ، وی خاطرنشان کرد که این کمیته قوانین ارزهای دیجیتالی را با در نظر گرفتن امنیت ملی در نظر خواهد گرفت ، و افزود:

“ما باید بسیار مراقب باشیم که چه اتفاقی برای این دارایی ها و ارزهای رمزنگاری می افتد. استفاده از این نوع ابزارهای رمزنگاری در تامین مالی تروریسم و تهدیدهای امنیتی داخلی چیزی است که باید به آن توجه داشته باشیم. “

روز سه شنبه ، جانشین رئیس سابق بانک ذخیره هند (RBI) ، R. Gandhi ، گفت که ارز دیجیتالی باید به عنوان یک دارایی یا کالا در هند تنظیم شده و تحت قوانین موجود اداره شود. بلومبرگ توضیح داد: “هنگامی که ارزهای دیجیتالی پذیرفته می شوند ، قوانین حاکم بر بورس کالا اعمال می شود و از سکه ها برای پرداخت کالا و خدمات استفاده می شود.”

بر اساس گزارش اخیر ، دولت هند در حال برنامه ریزی برای تنظیم دارایی ها دیجیتالی به عنوان کالا و موارد استفاده است. پیش از این ، گزارش هایی مبنی بر برنامه ریزی دولت برای ممنوعیت همه ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین وجود داشت که اجازه می داد تنها ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) توسط RBI صادر شود. در همین حال ، بانک مرکزی در نظر دارد تا یک مدل روپیه دیجیتال تا پایان سال رونمایی کند.

ممکن است شما دوست داشته باشید