قانون جدید به بانک مرکزی اوکراین اجازه می دهد تا ارز دیجیتال صادر کند

ولادیمیر زلنسکی ، رئیس جمهور ، قانونی را امضا کرد که به بانک ملی اوکراین اجازه می دهد ارز دیجیتالی خود را منتشر کند.

قانون جدید ، که مقررات اوکراین را با قوانین اتحادیه اروپا مطابقت می دهد ، همچنین الزامات احراز هویت برای مشتریان ارائه دهندگان خدمات پرداخت را سخت می کند.

دولت ولادیمیر زلنسکی ، رئیس جمهور اوکراین ، قانون “خدمات پرداخت” را که در ۳۰ ژوئن در پارلمان اوکراین تصویب شد ، امضا کرد.

بیانیه مطبوعاتی توضیح می دهد که هدف این قانون “مدرن سازی و توسعه بیشتر” بازار خدمات پرداخت و ترویج معرفی نوآوری در بخش مالی است.

یکی از مفاد این لایحه به بانک ملی اوکراین (NBU) اختیار می دهد تا ارز دیجیتال بانک مرکزی خود (CBDC) را منتشر کند. مقامات کیف مدتی است در حال بررسی پروژه ایجاد ارزدیجیتال hryvnia هستند.

یک نظرسنجی که اخیراً انجام شده نشان می دهد که بخش مالی کشور می خواهد خرید و فروش e-hryvnia در بازار ارزهای دیجیتالی را تسهیل کند.

دفتر رئیس جمهور توضیح داد که بانک ملی اوکراین همچنین می تواند برای آزمایش خدمات ، فن آوری ها و ابزارهای جدید در بخش پرداخت که مبتنی بر فناوری های نوآورانه است ، یک سندباکس تنظیم کند.

این پلتفرم به تنظیم کننده مالی اجازه می دهد تا با استارتاپ های صنعت ارتباط نزدیک داشته باشد و نیازهای آنها را بهتر درک کند.

اوکراین قوانین دقیق تر احراز هویت کاربر را برای ارائه دهندگان خدمات پرداخت معرفی می کند

 قانون “خدمات پرداخت” قوانین اوکراین را با چارچوب سلطنتی اتحادیه اروپا در این زمینه هماهنگ می کند و ادغام آینده سیستم پرداخت این کشور با سیستم اتحادیه اروپا را تسهیل می کند.

 

قانونگذاران اوکراینی هنجارهای مهم قوانین نظارتی اروپایی مانند دستورالعمل پرداخت دوم (PSD2) و دستورالعمل پول الکترونیکی (EMD) را اتخاذ کرده اند.

این قانون برای اطمینان از شفافیت در ارائه خدمات پرداخت و تقویت حمایت از مصرف کنندگان تدوین شده است.

شرکت های پرداخت کننده باید شرایط سختگیرانه تری را در زمینه مدیریت ریسک برآورده کنند. در موارد خاص ، سیستم عامل ها ملزم به اجرای روش های احراز هویت پیشرفته برای کاربران هستند که برای جلوگیری از کلاهبرداری سایبری ضروری است.

این قانون نه دسته مختلف از ارائه دهندگان خدمات پرداخت را تعریف می کند و موارد جدیدی مانند موسسات پول الکترونیکی و شعب موسسات پرداخت خارجی را معرفی می کند.

ارائه دهندگان خدمات پرداخت غیر بانکی ، مانند موسسات پرداخت ، موسسات پول الکترونیکی و اپراتورهای پستی قادر به بازکردن حساب های پرداخت ، صدور کارت های پرداخت و پول الکترونیکی خواهند بود.

موسسات مالی غیربانکی برای انجام نقل و انتقالات ملزم به مشارکت در سیستم های پرداخت نیستند. دولت ریاست جمهوری همچنین اشاره کرد که قانون “خدمات پرداخت” شرایطی را برای معرفی مفهوم “بانکداری باز” در اوکراین ایجاد می کند.

هدف اصلی آن ادغام ارائه دهندگان خدمات مختلف و شرکت های فناوری در یک اکوسیستم پرداخت واحد است. مقامات کیف امیدوارند سیستم بانکی باز را تا سال ۲۰۲۳ پیاده کنند.

ممکن است شما دوست داشته باشید