قانون گذاران پاراگوئه لایحه ای برای بیتکوین ارائه دادند

گروهی از قانون گذاران پاراگوئه هفته گذشته “یک لایحه برای بیتکوین در کنگره ملی ارائه دادند ، اما معلوم شد که پیشنهادی کاملاً متفاوت از آنچه پیروانارزهای دیجیتالی انتظار داشتند بوده است.

این لایحه به دنبال کنترل و تنظیم معاملات ارزهای دیجیتالی و تعیین مالیات است. در هیچ جای این لایحه ی پیشنهادی اشاره ای به قانونی بودن بیت کوین یا دیگر ارزهای دیجیتالی نشده است.

لایحه بیتکوین ارائه شده در پاراگوئه

“لایحه بیت کوین” با هیاهو طولانی مدت سرانجام هفته گذشته توسط دو قانونگذار در پاراگوئه به کنگره ملی ارائه شد ، اما آن چیزی نبود که برخی پیش بینی می کردند. پروژه ارائه شده توسط معاون کارلوس رجالا و سناتور لیبرال فرناندو سیلوا فاستتی قصد ندارد بیت کوین را به عنوان پول قانونی کشوراعلام کند ، همانطور که السالوادور ماه گذشته انجام داد. در حقیقت ، خلاف این را بیان می کند. در پیش نویس اولیه آمده است:

” ارزهای دیجیتالی پول قانونی مورد استفاده دولت پاراگوئه نیستند و به همین دلیل توسط بانک مرکزی پاراگوئه پشتیبانی نمی شوند. “

در عوض ، قانون پیشنهادی به دنبال تنظیم معاملات رمزنگاری شده برای دولت برای گرفتن مالیات برای تجارت و سایر موارد استفاده است. در این قانون ، بانک مرکزی پاراگوئه به عنوان کنترل کننده تمام نهادهای مرتبط با ارزهای دیجیتالی پیشنهاد شده است. Facetti ، هنگام مشاوره در مورد جهت قانون پیشنهادی ، اظهار داشت:

” این یک پول قانونی نیست ، این یک کالا است و هدف از قانون تنظیم و کنترل این صنعت است. “

تنظیم قانون برای استخراج و تجارت ارز دیجیتال

این قانون همچنین از استخراج و تجارت بیت کوین به عنوان فعالیت هایی که در محدوده آن است ، نام برد. واردات مربوط به استخراج ماینر ها را مشمول ۵ درصد مالیات می شود ، و در صورت تصویب پروزه مالیات بر ارزش افزوده گرفته می شود، معامله گران ارزهای دیجیتالی شده باید سالانه مجوز بگیرند و موسسات دولتی که ایجاد می شوند رکورددار این موارد هستند. این پروژه بیان می کند:

“هر شخصی که فعالیت اصلی آن تجارت در زمینه صنعت ارزهای دیجیتالی است باید مجوز صادر شده توسط یک مقام صالح را داشته باشد ، که وی را قادر می سازد از طریق یک حکم یا قرارداد اداری مشاوره یا معامله انجام دهد.”

این قانون تحریم های عدم رعایت این دستورات را توصیف می کند ، اما اشکال این تحریم ها را مشخص نمی کند. در صورت تصویب ، این قانون برای  استخراج کنندگان مهلتی را برای ثبت نام در دولت و دریافت پروانه بهره برداری فراهم می کند. برای نتیجه گیری ، در این قانون ایجاد صندوق ذخیره نوسان اوراق بهادار دیجیتال ذکر شده است که به بازرگانانی که دارایی های دیجیتالی خود را در بازار از دست می دهند کمک خواهد کرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید