قدرت نمایی بیت کوین علی رغم اخبار منفی اخیر در بازار کریپتو

داده ها و آمار موجود در نمودارهای بازار کریپتو و ارزهای دیجیتال نشان می دهند که قیمت بیت کوین علی رغم اتفاقات منفی اخیر در بازار همچون حمله هکرها به صرافی مشهور کو کوین(Kucoin)، همچنان انعطاف پذیری خود را دارد و دچار سقوط و افت نشده است. قابل توجه است که اخیرا بیش از ۱۵۰ میلیون دلار در قالب دارایی های دیجیتال از صرافی Kucoin به سرقت رفته است.

این رمزارز بزرگ اخیرا تا پایین تر از نرخ ۱۰۴۰۰ دلار افت کوتاه مدتی داشت ولی در حال حاضر در بالاتر از سطح حمایتی ۱۰۵۰۰ دلار در حال معامله است. کارشناسان و تحلیلگران بازار کریپتو بر این باورند که افت کوتاه مدت قیمت بیت کوین تا حدودی به خبر محکوم شدن بنیانگذاران صرافی رمزارزی بیت مِکس(BitMEX) به اتهام نقض مجموعه ای از قوانین نیز مربوط می شود.

در ادامه نمایی از عملکرد بیت کوین در طی چند ماه اخیر را برگرفته از وب سایت TradingView مشاهده می کنید.

pasted image 01 -  قدرت نمایی بیت کوین علی رغم اخبار منفی اخیر در بازار کریپتو
آمارها حاکی از آن هستند که حجم بسیاری از دارایی های بیت کوین بلافاصله پس از انتشار این خبر به فروش رفتند و باعث روند کورکشن یا اصلاح بیشتر قیمت بیت کوین شدند. با این همه همانطور که گذشت بر اساس شواهد موجود کاملا مشهود است که بیت کوین انعطاف قابل توجهی را از خود نشان داده و گاوها توانسته اند نرخ را مجددا وارد روند صعودی کنند به طوری که تا ۱۰۵۵۲ دلار در زمان نگارش این تحلیل صعود کرده است. از طرفی صرافی Kucoin همانطور که گذشت در مورخ ۲۶ سپتامبر مورد حمله سنگین هکرها قرار گرفت و کارشناسان معتقدند که این خبر تلخ می توانست سقوط چشمگیر و قابل توجه دارایی های دییجیتال در بازار کریپتو را به همراه داشته باشد ولی واقعیت این است که نرخ بیت کوین با انتشار این خبر تا حدود ۴۰۰ دلار ریزش داشت ولی قیمت پادشاه ارزهای دیجیتال – بیت کوین – مجددا در روند صعودی و بازار گاوی قرار گرفت. این نشان می دهد که اعتبار این رمزارز بزرگ به حدی رسیده است که خبرهایی از این دست نمی توانند ارزش آن را به شدت کاهش دهند.

از طرفی مرز قیمتی ۱۰ هزار دلار که تا چندی پیش به عنوان یک سطح مقاومتی سخت و پیچیده شناخته می شد در این روزها به عنوان یک سطح حمایتی محکم در نظر گرفته می شود که نشان می دهد گاوها عملکرد موفقی را پشت سر گذاشته اند. خرس های بازار بیت کوین در طی مدت اخیر تمام تلاش خود را به کار گرفتند تا نرخ را به پایین تر از این مرز حمایتی سوق دهند ولی تاکنون به هدف خود نرسیده اند.

بسیاری از اخبار حوزه کریپتو و ارزهای دیجیتال اخیرا به نفع و میل خرس های بازار منتشر شده است ولی گاوها اجازه ندادند موج شیوع این اخبار منجر به سقوط ارزش دارایی های دیجیتال شود. با این حال تعداد اندکی از تریدرها بر اساس داده های موجود تسلیم شوک وارده به بازار شدند و اقدام به فروش دارایی های دیجیتال خود کرده اند.به طور کلی نظر کارشناسان بر این است که اعتماد مردم به طیف وسیعی از رمزارزها مخصوصا بیت کوین جلب شده است و دیگر شاهد ترسی که در چند سال گذشته برای ورود به این بازار وجود داشت نیستیم.

ممکن است شما دوست داشته باشید