لزوم بررسی و شناخت انواع صرافی های رمزارزی

به طورکلی شروع ترید یا سرمایه گذاری در حوزه کریپتو و ارزهای دیجیتال ممکنه برای خیلی ها هولناک و استرس زا باشه چون احتمالا تا حالا اخبار زیادی رو درباره حمله ها و هک های انجام شده در صرافی های مختلف دارایی های دیجیتال شنیدین. درسته که این حمله ها و هک ها تو تاریخ معاملات ارزهای دیجیتال وجود داشته و ممکنه هنوزم وجود داشته باشه ولی اخیرا پیشرفت های به شدت چشمگیری در حوزه تامین امنیت دارایی های دیجیتال حاصل شده که می تونه آسودگی و آرامش خیال کاربرها رو تا حدود زیادی فراهم کنه.

امنیت پلتفرم های فعال در زمینه تبادل دارایی های دیجیتال همیشه از دغدغه های اصلی کاربرهای حوزه کریپتو و ارزهای دیجیتال بوده و هست. کاربرها برای تمام عملیات ها و فعالیت هاشون اعم از خرید و فروش، نگهداری بلند مدت و … در بازار کریپتو و رمزارزها همیشه خواستار تامین امنیت و حفظ حریم خصوصی بودن، هستن و خواهند بود.ما قصد داریم در وب سایت سام تایمز مجموعه ای از بهترین و مطمئن ترین صرافی های فعال در حوزه دارایی های دیجیتال رو به شما معرفی کنیم تا بتونید با مقایسه ویژگی های خاص یا خصوصیات رقابتی اون ها بهترین انتخاب رو متناسب با نیازهای خودتون داشته باشین.

شما باید مجموعه ای از معیارهای مختلف رو برای انتخاب بهترین صرافی رمزارزی مد نظر قرار بدین. از جمله این معیارها می تونیم به کارمزد قابل پرداخت برای انجام تراکنش، توکن ها و کوین های قابل پشتیبانی، ملاحظات امنیتی، سابقه هک و حمله سایبری به صرافی و … اشاره کرد.

از ویژگی های خاص دیگه که کاربرها معمولا برای انتخاب صرافی به اون ها اهمیت می دن می شه سهولت در استفاده، ثبت نام و همچنین احراز هویت سریع و … اشاره کرد ولی مهمترین اون ها یو آی(UI) یا یوزِر اینتِرفِیس یا همون محیط کاربری هست چون همه کاربرها به خصوص کاربرهای مبتدی مشتاق استفاده از محیط ساده و در عین حال جذاب هستن. عوامل دیگه مثل سرعت انجام فرآیندهای معاملات و تبدیل دارایی ها، دسترسی به کیف پول و همچنین تنظیمات امنیتی هم باید مورد توجه قرار بگیره.

از معیارهای دیگه ای که باید در زمان انتخاب صرافی رمزارزی مناسب به شدت مورد توجه قرار بگیره؛ موقعیت جغرافیایی اون صرافی و محدودیت های مربوطه هست. لازمه بدونید دامنه کاربرهای خیلی از صرافی های رمزارزی که مجاز به استفاده از خدمات اون صرافی هستن و در صورت بروز مشکل می تونن از خدمات پشتیبانی استفاده کنن به مناطق جغرافیایی خاصی محدود می شه. پس قبل از هرگونه ثبت نام در صرافی های رمزارزی باید مطمئن بشین که اون صرافی مخاطب هایی که ملیت ایرانی دارن رو تحت پوشش خودش قرار می ده یا نه؟

نکته بعدی اینه که فرآیند KYC یا همون احراز هویت مشتری به عنوان یکی از الزامات مهم برای افتتاح حساب در خیلی از صرافی های رمزارزی شناخته می شه. پس اگر به دنبال استفاده از خدمات صرافی های رمزارزی هستین و در عین حال تمایلی به افشا کردن اطلاعات کاملا محرمانه خودتون ندارین؛ قبل از هر چیز باید مطمئن بشین که اون صرافی اجازه برداشت دارایی ها بدون عبور از مرحله احراز هویت مشتری رو به کاربر می ده.خلاصه اینکه با ما همراه باشین تا مجموعه ای از صرافی های رمزارزی رو با ویژگی های انحصاری اون ها در کنار هم بررسی کنیم.

ممکن است شما دوست داشته باشید