مارکت کپ یا ارزش بازار یک تریلیون دلاری بیت کوین در آینده نزدیک

یکی از تحلیلگران مطرح وب سایت خبری تحلیلی بلومبرگ(Bloomberg) بر اساس گزارش های منابع خبری بر این باور است که بیت کوین به عنوان بزرگترین دارایی دیجیتال بازار کریپتو هنوز در ابتدای بازار صعودی یا گاوی خود قرار گرفته است. این تحلیلگر ارشد اعتقاد دارد که مرز مقاومتی ۲۰ هزار دلار نه به عنوان پایان راه بلکه باید به عنوان آغاز مسیری نو برای فتح رکوردهای جدید مارکت کپ یا ارزش بازار در نظر گرفته شود. وی ارزش بازار بیت کوین که چندان از آن دور نیستیم را در مرز یک تریلیون دلار پیش بینی کرده است.

مایک مک گلون(Mike McGlone) به عنوان یکی از برترین استراتژیست های ارشد بلومبرگ اینتلیجنس(Bloomberg Intelligence) معتقد است که قیمت بیت کوین دست کم به مدت یک سال در روند صعودی خواهد بود. نرخ بیت کوین در روزهای ابتدایی هفته جاری بود که روند نزولی به خود گرفت و حتی تا قیمت ۱۵۸۰۰ دلار افت داشت ولی در ادامه بلافاصله مجددا وارد سیر صعودی شد و در زمان نگارش این خبر در محدوده ۱۶۶۰۰ دلار در حال معامله می باشد.

مک گلون در ادامه نظرات خود افزود:

“به نظر من سطح مقاومتی ۲۰ هزار دلار را باید به عنوان نخستین مانع موجود در راه بیت کوین برای جهش تا مارکت کپ یا ارزش بازار یک تریلیون دلاری در نظر گرفت. سوابق موجود در کارنامه این طلای دیجیتال – بیت کوین – با عرضه محدود ۲۱ میلیونی نشان می دهند که بارها شاهد افزایش صفر به نرخ آن بوده ایم. این رمزارز بزرگ اکنون در شرایطی قرار گرفته که به نظر می رسد تصمیم به توقف در مسیر صعودی ندارد و انتظار می رود روند افزایشی آن تا سال ۲۰۲۱ ادامه دار باشد. “

مک گلون اعتقاد دارد بیت کوین در شرایطی است که پذیرش همگانی آن و ورود آن به بازارهای مالی و اقتصادی آغاز شده و از این رو انتظار می رود جهش قیمتی آن در بلند مدت ادامه دار باشد. در ادامه نموداری را برگرفته از وب سایت بلومبرگ مشاهده می کنید که ارزش بازار یا مارکت کپ بیت کوین را با قیمت آن در گذر زمان مقایسه می کند.

4e29f3f8 d28b 48af a86c 22c0d12d8618 - مارکت کپ یا ارزش بازار یک تریلیون دلاری بیت کوین در آینده نزدیک
مک گلون را همواره به عنوان تحلیلگری می شناسند که نسبت به آینده بیت کوین چشم انداز مثبتی داشته است. وی چندی پیش در ماه سپتامبر(شهریور) معتقد بود بیت کوین با توجه به آدرس های فعال آن به زودی در محدوده ۱۵۰۰۰ دلار معامله خواهد شد و همانطور که می بینید پیش بینی وی به واقعیت پیوسته است.

از طرف دیگر مک گلون تنها تریدر و تحلیلگری نیست که آینده بیت کوین را اینگونه پیش بینی کرده است. بسیاری از کارشناسان دیگر نیز شرایط فعلی بیت کوین را با توجه به چرخه های صعودی قبلی در بازه زمانی ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۷ به عنوان یک نقطه شروع برای پرواز نرخ بیت کوین معرفی کرده اند که از آن جمله می توان به تحلیلگر نام آشنا به نام پیتر برنت(Peter Brandt) اشاره کرد.
از طرفی ویلی وو(Willy Woo) نیز به عنوان یکی از تحلیلگران مشهور بازار کریپتو با استناد به وضعیت شاخص قدرت نسبی یا RSI معتقد است که روند صعودی بیت کوین خیال توقف نخواهد داشت.تحلیلگر “سیتی بانک” آمریکا نیز پیش بینی کرده است که نرخ بیت کوین تا دسامبر سال ۲۰۲۱(آذر ۱۴۰۰) به ۳۱۸ هزار دلار خواهد رسید.

ممکن است شما دوست داشته باشید