ماه گذشته دوج کوین  محبوب تر از بیت کوین در توییتر بوده است

 کاربران بیش از آنکه درباره بیتکوین در توییتر صحبت کنند درمورد دوج کوین صحبت کرده اند.بر اساس اطلاعات و آنالیز (ICO) در ماه گذشته بیشتر از هر ارز رمزپایه دیگری  منشن کاربران توییتر جوک های اینترنتی درباره سکه دوج کوین بوده است.دوجکوین توانست بزرگترین سکه بازار رمزارزها (بیتکوین) را پشت سرگذارد.

طبق آنالیز ها در ماه فوریه دوجکوین با ۱۰.۴ دهم درصد توانست تمام فضاهای اجتماعی مربوط به رمزارزها را به خود اختصاص دهد این در حالی است که بیت کوین با ۱۰.۱دهم درصد در جایگاه دوم قرار دارد.

دوجکوین در سال ۲۰۱۳ به عنوان یک شوخی ساخته شد و نام لوگوی این ارز دیجیتال از نژاد سگ  شیبا اینو (Shiba Inu) گرفته شده است.

در واقع قبل از ایجاد دوج کوین، کلمه «دوج» (Doge) و تصویر سگ شیبا اینو به‌عنوان میم ( meme  طنز اینترنتی شناخته شده بودند) و افراد برای نوشتن متن‌های خنده‌دار خود از آنها استفاده می‌کردند.

امروزه ارزش این رمزپایه  به  بیش از ۶.۵ میلیارد دلار ارزیابی شده است و محبوبیت آن برای هیچ کس عجیب نیست –

و مشاهیر ، ستاره های راک و کارآفرینان فناوری و حتی مقامات دولتی این سکه را در شبکه های اجتماعی معرفی می کنند.

یکی از بزرگترین طرفداران Dogecoin ، مدیر عامل شرکت تسلا ، ایلان ماسک است ، که در گذشته از خود به عنوان مدیر عامل Dogecoin یاد کرده است. ایلان ماسک ۴۹ ساله در ماه فوریه با توییت های هیجان انگیز خود درباره دوجکوین باعث هیجان در بازار رمز ارزها شد.

موشک Dogecoin محدود به ماسک و توییتر نبود. در سال ۲۰۲۰ به یکی از نکات مهم در برنامه ویدیویی TikTok تبدیل شد – حتی باعث ایجاد یک “چالش” Dogecoin شد ، که برای چند روز روند آن ادامه داشت.

چنین محبوبیتی باعث شده است که قیمت های آلت کوین به شدت افزایش یابد. طبق ابزار CoinGecko ، DOGE در ژانویه ۲۰۲۰ از زیر ۰.۰۰۲ دلار به بالاترین رقم در ۰.۰۸۳ دلار در ماه گذشته رسیده است – ۴۰۵۰٪ افزایش.

در همین حال ، Dogecoin به چند دلیل مورد انتقاد قرار گرفته است. یک آدرس واحد  بیش از ۲۷٪ از کل عرضه خود را در اختیار دارد – این مسئله نگرانی هایی را در مورد تورم مصنوعی و ساختگی قیمت های آن ایجاد می کند.

این نکته ای است که به نظر می رسد ایلان ماسک باید در نظر بگیرد . این شبکه برای مدت طولانی هیچ توسعه فعالی نداشته است و باعث ایجاد برخی مشکلات در انجام تراکنش ها شده است ، اما به روزرسانی جدیدی که اوایل این هفته ارائه شد امیدوار است که این مشکل را برطرف کند.

اگر چیزی باشد که دنیای اینترنت آن را بیشتر از اخبار بلاک‌چین و ارز دیجیتال دوست داشته باشد، قطعا آن یک چیز میم (Meme) ها یا همان جوک های اینترنتی هستند.

ممکن است شما دوست داشته باشید