محدودیت های پی پال برای استفاده از خدمات جدید کریپتو

یکی از آخرین گزارش های منبع خبری تحلیلی کوین تلگراف حاکی از ان است که شرکت مشهور خدمات پرداختی به نام پی پال(PayPal) حساب یکی از کاربران خود را به دلیل انجام بیش از اندازه معاملات کریپتو از طریق حساب پی پال به حالت تعلیق درآورده است. شواهد نشان می دهند حساب کاربر دست کم به مدت ۱۸۰ روز در وضعیت تعلیق قرار خواهد داشت.
این کاربر به منابع خبری گزارش داده است که متاسفانه حساب وی به دلیل معاملات مکرر کریپتو با استفاده از پلتفرم پی پال در بازه زمانی هفتگی مسدود شده است.
کاربر دیگر این پلتفرم که در کشور آمریکا سکونت دارد نیز اخیرا گزارش داده است از پی پال اخظاری دریافت کرده است مبنی بر اینکه حساب وی به دلیل جلوگیری از ریسک های احتمالی به صورت دائمی محدود خواهد شد. این کاربر حداقل ۱۰ تراکنش کریپتو را در مدت یک هفته با استفاده از پی پال انجام داده است به طوری که در حفره ها یا dip ها اقدام به خرید کرده و با قیمت بالاتر اقدام به فروش کرده است. شرکت پی پال بابت هر یک از این تراکنش ها از کاربر توضیحات قانع کننده خواسته است.
این کاربر در ادامه گفت:

 

 

“من در طی هفته گذشته بخشی از دارایی خود به ارزش ۱۰ هزار دلار را با استفاده از خدمات جدید پی پال در حوزه کریپتو به فروش رساندم که در مدت شش سال گذشته فعالیت خود با حساب پی پال کاملا بی سابقه بوده است.”

این کاربر چند ساعت پس از انجام این تراکنش ها از پی پال پیام هشدار دریافت کرده است. پی پال انجام معاملات کریپتو را برای کاربر مسدود کرده و باقیمانده موجودی وی به ارزش ۴۶۲ دلار را حداقل برای ۱۸۰ روز به حالت تعلیق درآورده است.

قابل توجه است که پی پال اخیرا محدودیت ۱۰ هزار دلاری و پس از مدتی محدودیت ۲۰ هزار دلاری را برای خرید دارایی های دیجیتال از طریق حساب پی پال را در نظر گرفته است. این شرکت در مورخ ۱۲ نوامبر بود که رسما اعلام کرد کاربران مجاز مستقر در ایالات متحده آمریکا از این پس می توانند از ارزهای دیجیتال یا رمزارزها برای معاملات و عملیات پرداخت استفاده کنند.
از طرفی سیاست شرکت پی پال بر این مبناست که تا سال ۲۰۲۱ هیچگونه کارمزدی را در انجام معاملات خرید و فروش کریپتو از کاربر دریافت نکند و نگهداری یا ذخیره سازی دارایی های دیجیتال در حساب های پی پال نیز مستلزم پرداخت کارمزد نخواهد بود. برخی از کارشناسان و کاربران معتقدند بدیهی است که پی پال حجم قابل توجهی از منابع مالی خود را با انجام معاملات سنگین خرید کریپتو از دست می دهد. بنابراین محدودیت هایی از این دست را برای کاربران خود در نظر گرفته است. در حقیقت کاربر با انجام معاملات مستمر کریپتو می تواند آسیب مالی به پی پال بزند؛ چون پی پال فعلا کارمزدی را دریافت نمی کند و مجبور است هزینه کارمزد تراکنش های سنگین کاربرها را پوشش دهد. در حقیقت؛ خدمات جدید شرکت پی پال در حوزه کریپتو شبیه به یک حساب بانکی بیت کوین است و نه حساب معاملاتی.

ممکن است شما دوست داشته باشید