مسیر صعود بیت کوین تا ۲۰۰۰۰ دلار؛ هموارتر از همیشه

داده های موجود در نمودارهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال حاکی از آن هستند که نرخ بیت کوین در حدود ۱۰۰۰ دلار تا رسیدن به سقف تاریخی قیمت بیت کوین یعنی نرخ ۱۹۷۶۰ دلار در دسامبر سال ۲۰۱۷ فاصله دارد و از طرفی طیف وسیعی از تحلیلگران و کارشناسان بازار اعتقاد دارند که مسیر اوج گیری این رمزارز بزرگ تا قیمت ۲۰۰۰۰ دلار هموارتر از همیشه است. بیت کوین در مورخ ۲۰ نوامبر حتی تا بالاتر از مرز ۱۸۷۵۰ دلار نیز اوج گرفت و شور و نشاط قابل توجهی را در میان سرمایه گذاران این دارایی دیجیتال به وجود آورد.

شواهد نشان می دهند که گاوها به هیچ عنوان اجازه انتقال نبض بازار به دست خرس ها را نمی دهند به طوری که مجددا مرز ۱۸۰۰۰ دلار و بالاتر از آن را در اختیار خود گرفته و بیت کوین را به سرعت از مرز ۱۸۴۰۰ دلار نیز رد کردند تا زمینه را برای صعود بیشتر فراهم کنند. از طرفی جهش نرخ بیت کوین در شرایطی رخ می دهد که بسیاری از آلت کوین های بازار کریپتو نیز رکوردهای جدیدی را از نظر رشد قیمت به ثبت می رسانند.

“تام لی” به عنوان یکی از بنیانگذاران شرکتFundstrat Global Advisors که در زمینه مشاوره بازارهای مالی و اقتصادی فعالیت دارد در آخرین مصاحبه خود با منابع خبری اظهار داشته است که قدرت فعلی و چشم انداز آینده بازار بیت کوین کاملا روشن است و بر این باور است که قدرت بازار بیت کوین بیش از هر زمان دیگری اوج گرفته است.

وی در ادامه گفت:

“امسال در بازار بیت کوین شاهد وقوع هاوینگ یا نصف شدن پاداش ماینرها بودیم که معمولا تاثیر مثبتی به روی قیمت دارد. از طرفی سوابق موجود نشان می دهند که سال های بعد از هاوینگ از اهمیت ویژه ای برای رویکرد صعودی یا نزولی این رمزارز بزرگ برخوردار هستند. بیت کوین در سال گذشته بهترین عملکرد را داشت و امسال نیز همانطور که پیداست از همه آلت کوین ها و رمزارزهای دیگر از نظر بازدهی سبقت گرفته است. با این همه؛ به نظر من سال ۲۰۲۱ می تواند درخشان ترین سال بیت کوین باشد. بنابراین باید این مژده را به افراد علاقمند داد که اتفاقات بهتری برای بیت کوین در راه است.”

در ادامه نموداری را برگرفته از مرکز تحقیقاتی Skew مشاهده می کنید که عملکرد و رشد بیت کوین در برابر طلا را در یک بازه زمانی مشخص نشان می دهد.

q 1 - مسیر صعود بیت کوین تا 20000 دلار؛ هموارتر از همیشه
بر اساس اطلاعات حاصل از این نمودار؛ کاملا مشهود است که بیت کوین به عنوان بزرگترین دارای دیجیتال بازار کریپتو یا رمزارزها توانسته است از گزینه های دیگر سرمایه گذاری سبقت بگیرد. قابل توجه است که بیت کوین از ابتدای سال جاری(۲۰۲۰) تاکنون موفق شده است سود و بازدهی ۱۶۰ درصدی را نصیب سرمایه گذاران خود کند و این در حالی است که بازار طلا با سودآوری ۲۲ درصدی و بازار سهام اس اند پی ۵۰۰ نیز با حداکثر ۹/۱۰ درصد بازدهی ظاهر شده اند. بیت کوین هم اکنون در آستانه عبور از مرز ۱۹۰۰۰ دلار قرار گرفته است. آیا این روند صعودی ادامه دار است و نرخ بیت کوین به زودی رکورد جدیدی در تاریخ خود همراه می شود؟

ممکن است شما دوست داشته باشید