معاون رئیس جمهور غنا طرح CBDC بانک مرکزی را تحسین می کند

معاون رئیس جمهور غنا ، ماهامودو باوومیا ، از دولت های آفریقایی خواهش کرده است که شروع به کشف ارزهای دیجیتال کنند زیرا چنین گزینه هایی امکان افزایش تجارت درون آفریقایی را دارند. معاون رئیس جمهور در ادامه اضافه کرد که ، ارزهای دیجیتالی به کشورهای آفریقایی امکان می دهد تا همه پرداخت های مرزی را به راحتی انجام دهند.

حمایت دولت غنا از ارز دیجیتال بانک مرکزی( CBDC)

بر اساس یک گزارش ، باومیا این اظهارات را هنگام سخنرانی به میهمانان در مراسم افتتاحیه کنفرانس بین المللی تجارت و دارایی غنا (GITFIC) در آکرا بیان کرد.

در این گزارش همچنین به نقل از باوومیا از پروژه e-cedi بانک مرکزی غنا تمجید شده است. وی گفت که دولت غنا آماده است “به آن اعتبار مورد نیاز و پشتوانه قانونی برای استفاده را بدهد.”

همانطور که قبلاً  گزارش شده بود ، بانک غنا (BOG) یکی از اولین بانکهای مرکزی آفریقا است که آغاز مرحله آزمایشی ارز دیجیتال بانک مرکزی خود (CBDC) را اعلام کرده است. با این حال ، تأیید نهایی این CBDC به نتیجه مرحله آزمایشی بستگی دارد.

در مورد سیستم پرداخت و تسویه حساب آفریقایی (PAPSS) ، زیر ساخت مرکزی پرداخت و جمع آوری قاره آفریقا ، باوومیا توضیح داد که این “به مشاغل موجود در قاره اجازه می دهد معاملات خود را با ارزهای محلی خود انجام دهند بدون اینکه به ارزهای شخص ثالث وابسته باشند.”

وی افزود که :

این سیستم همچنین می تواند به عنوان جایگزینی برای روابط بانکی پر هزینه و طولانی مدت باشد و همچنین  تجارت و سایر فعالیت های اقتصادی در سراسر قاره آفریقا از طریق یک سیستم تسویه حساب کم هزینه کنترل شده که ریسک بسیار اندکی دارد ، تسهیل کند.

سیاست دیجیتالی شدن غنا

در همین حال ، معاون رئیس جمهور غنا همچنین از سخنرانی خود برای تحسین بخشهای بانکداری و سیاستهای دیجیتالی دولت Akufo-Addo استفاده کرد. او گفت:

زمانی که  ویروس کویید ۱۹ همه گیر شد و بسیاری از اقتصادها را به محاصره جزئی و کلی کشاند وبسیاری از دولت ها را مجبور به پیگیری دیجیتالی سازی کرد. از همان زمان ، دیجیتال سازی نیز به یکی از مهمترین سیاستهای رهبر دولت نانا آکوفو-آدو تبدیل شده است.

به دنبال شیوع بیماری همه گیر Covid-19 ، موبایل بانک  و سیستم عامل های دیجیتال به عنوان ابزارهای مهم خرید و فروش مالی برای غنا ظهور کرده اند. باوومیا با استفاده از موفقیت غنا به عنوان مرجع ، از سایر کشورهای آفریقایی خواست تا دولت او را دنبال کنند.

وی گفت که این امر باید به منظور اطمینان از رشد چشم انداز AFCFTA ( توافق نامه تجارت آزاد قاره آفریقا) انجام شود.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید