مون بیم (Moon Beam) پرتکل اوشن و پولکادات را بهم متصل میکند

سر خط خبرها

پروتکل اوشن (Ocean Protocol) از طریق مون بیم (Moon Beam) با پولکادات (Polkadot) یکپارچه خواهد شد.

از این طریق کاربران پولکادات امکان خرید و فروش داده ها در بازار داده های پروتکل اوشن را می دهد.

بازارهای داده در چندین زمینه از جمله تحقیقات علمی و توسعه هوش مصنوعی مفید هستند.

مون بیم، یک پلت فرم قرارداد هوشمند مستقر در پولکادات، اعلام کرده است که با پروتکل اوشن (Ocean Protocol) در بازار داده های غیرمتمرکز یکپارچه می شود.

اتصال اوشن و پولکادات

پس از اتمام، این یکپارچه سازی به کاربران بلاکچین پولکادات اجازه ی انتشار، سهام و خرید داده را خواهد داد. همچنین توکن اوشن (Ocean) مبتنی بر اتریوم (Ethereum) را به سیستم عامل متصل میکند.

ما مدت هاست که اوشن را به عنوان یک لایه دارایی داده در بسیاری از شبکه های بلاکچین(Blockchain) در نظر می گیریم. ترنت مک کناگی (Trent McConaghy) ، بنیانگذار پروتکل اوشن ، در بیانیه مطبوعاتی پروژه اظهار داشت. پولکادات همه ان چیزیست که برای همکاری بین این شبکه ها نیاز است. تاکنون، دو تیم مرحله اول انتقال قراردادهای اوشن را به مون بیم به پایان رسانده اند.
مک کناگی افزود: “از آنجا که اوشن در ابتدا در شبکه اصلی Ethereum پیاده سازی شد، لذا مون بیم سازگارشده در شبکه اتریوم نقطه شروع برای اتصال اوشن با پولکادات است”.

مون بیم (MoonBeam) و قابلیت همکاری

مون بیم اولین بار در ماه نوامبر گذشته به صورت زنده منتشر شد. توسعه دهندگان می توانند از مون بیس آلفا (MoonBase Alpha) برای پیاده سازی قراردادهای هوشمند در پولکادات استفاده کنند.بازارهای داده مانند مراکز ارائه شده توسط پروتکل اوشن در بخش های مختلفی از جمله تحقیقات علمی و توسعه هوش مصنوعی مفید هستند.در همین حال، پولکادات به توسعه دهندگان و پروژه ها کمک میکند با کمترین تلاش بلاکچین خود را “پاراچین (parachain)” ایجاد کنند همانند .با افزایش مشارکت ها ، این همکاری ها ارزشمند خواهند شد- چیزی که مون بیم می تواند به آن کمک کند.

ممکن است شما دوست داشته باشید