میزان درآمد روزانه ماینرها به بالاترین رقم در سال ۲۰۲۰ رسیده است

یکی از آخرین گزارش های منبع خبری تحلیلی کوین تلگراف حاکی از آن است که میزان درآمد حاصل از ماین یا استخراج بیت کوین به بالاترین سطح خود در سال جاری رسیده است به طوری که متوسط درآمد ۲۰ میلیون دلار در بازه زمانی روزانه را نشان می دهد که رقم قابل توجهی به شمار می رود.

بر اساس تحقیقات اخیری که توسط مراکز تحقیقاتی معتبر جهان در زمینه صنعت کریپتو انجام شده است؛ آخرین تحلیل ها نشان می دهند که برخی از معیارهای شبکه بلاکچین همچون سطح درآمد ماینرها به آمارهای قبل از وقوع هاوینگ سوم بازگشته است. داده های منتشر شده توسط مرکز تحلیل داده گلس نود(Glassnode) نشان می دهند که سطح درآمدی استخراج بیت کوین در حال حاضر همانند زمانی است که پاداش دریافتی توسط ماینرها دوبرابر الان بود.

زمانی که هاوینگ سوم شبکه بیت کوین در اواسط ماه می(اردیبهشت ۹۹) اتفاق افتاد؛ قیمت رمزارز بیت کوین معادل ۹۰۰۰ دلار بود. روز گذشته یعنی ۱۸ نوامبر(۲۸ آبان ۹۹) نرخ بیت کوین دقیقا دوبرابر شده و به عدد ۱۸۰۰۰ دلار رسید و این می تواند نشان دهنده نوعی ارتباط و وابستگی باشد. به عبارت دیگر؛ بدیهی است که ماینرها برای پوشش هزینه های خود اعم از مصرف برق و خرید دستگاه و همچنین باقی ماندن در مسیر کسب سود نیاز به فروش بخشی از دارایی ها دارند. طبیعتا قیمت بالاتر بیت کوین سودآوری بیشتری را برای آن ها به دنبال خواهد داشت.

قابل توجه است که وب سایت Blockchain.com که مجموع ارزش پاداش های دریافتی توسط ماینرها در ازای اعتبارسنجی و تایید بلوک ها و همچنین کارمزهای پرداختی توسط کاربران را ردیابی می کند نیز یافته های اخیر را تایید کرده است. میزان درآمد ماینرها از پاداش شبکه بیت کوین و همچنین کارمزد دریافتی از کاربران در بازه زمانی روزانه(۱۸ نوامبر ۲۰۲۰) به رقم ۲۱/۲ میلیون دلار رسیده است که بالاترین نرخ درآمدی در سال ۲۰۲۰ را نشان می دهد.

بالاترین میزان درآمد روزانه تا پیش از این به مورخ ۶ می مربوط می شود که برابر با ۲۰/۶ میلیون دلار بود. لازم به ذکر است که پس از وقوع هاوینگ سوم بیت کوین و نصف شدن پاداش ماینرها از ۱۲/۵ بیت کوین به۶/۲۵ بیت کوین به ازای تایید هر بلوک؛ درآمد ماینرها به یکباره در حدود ۷ میلیون دلار در روز سقوط کرد. درآمد ماین بیت کوین به دنبال شیوع همه گیری کرونا و سقوط شدید نرخ این رمزارز بزرگ در مورخ ۱۸ مارس به طور قابل توجهی کاهش یافت. قابل توجه است که در آن زمان نرخ بیت کوین در یک روز تا ۴۵ درصد افت کرد که اتفاقی بی سابقه در تاریخ بیت کوین به شمار می رود.

به طور کلی عامل مهمی که نشان از سلامت بازار دارد و از طرفی ماینرها را خوشحال نشان می دهد هش ریت شبکه است که هم اکنون فقط ۱۰ درصد تا بالاترین میزان خود فاصله دارد. از طرفی با توجه به ارقام کنونی درآمد ماینرها و همچنین ریکاوری یا بازیابی نرخ هش می توان ادعا کرد که بازار گاوی بیت کوین به احتمال زیاد ادامه دار خواهد بود و ثبت رکورد جدید قیمتی در تاریخ بیت کوین تا پایان سال بعید به نظر نمی رسد.

ممکن است شما دوست داشته باشید