نگرانی تریدرها از عدم نوسان بیت کوین

کارشناسان و تحلیلگران بازار کریپتو و ارزهای دیجیتال در تحلیل های تکنیکال خود راجع به بزرگترین رمزارز بازار کریپتو – بیت کوین – بر این باورند در این روزها که بیت کوین در پایین تر از محدوده ۱۱ هزار دلار به صورت محدود و بدون نوسان قابل توجه در حال معامله است، تریدها و سرمایه گذاران باید به چندین سطوح خاص و کلیدی توجه و تمرکز ویژه داشته باشند.

به طور کلی بازار کریپتو و ارزهای دیجیتال از جمله رمزارز بزرگ بیت کوین در طی ماه های گذشته نوسان شدید و قابل توجهی را پشت سر گذاشته است و این در حالی است که نوسان مذکور در طی هفته های اخیر به شدت کاهش یافته است.

کارشناسان معتقدند که موجی از خستگی ناشی از تلاطم شدید چند ماه گذشته باعث شده است روند قیمتی ارزهای دیجیتال به خصوص رمزارز بزرگ بیت کوین در هفته های اخیر با ایست روند در یک محدوده ثابت مواجه شود. سوال اساسی و مهمی که ذهن بسیاری از تریدرها و سرمایه گذاران را در شرایط فعلی درگیر کرده این است که رفتار بیت کوین در هفته آینده بازار کریپتو چگونه خواهد بود؟

تقابل بیت کوین با مقاومت کوتاه مدت ۱۰۸۰۰ دلار برای ادامه روند صعود

همانطور که می بینید نمودار دو ساعته بیت کوین یک روند نزولی کاملا واضح و مشخصی را نشان می دهد.
در ادامه نمایی از نمودار دو ساعته بیت کوین را برگرفته از وب سایت TradingView مشاهده می کنید.

s - نگرانی تریدرها از عدم نوسان بیت کوین
نمودار از طرف دیگر حاکی از آن است که سقف های قیمتی پایین تری از نرخ ۱۲۴۰۰ دلار تاکنون به روی نمودار تشکیل شده است. ساختار تشکیل سقف های قیمتی پایین تر تا زمان رسیدن نرخ به مرز ۱۱۰۰۰ دلار و به وقوع پیوستن ریجِکشن یا بازگشت نرخ ادامه داشته است.
به طور کلی همانطور که گذشت به نظر می رسد سطح قیمتی ۱۰۴۰۰ دلار به عنوان یک مانع حیاتی در مسیر صعود نرخ بیت کوین قرار گرفته است و اگر گاوهای بازار بیت کوین موفق شوند نرخ را از این مانع حساس رد کنند، احتمال جهش نرخ تا محدوده مقاومتی ۱۱۲۰۰ الی ۱۱۴۰۰ دلار به شدت افزایش خواهد یافت. از طرفی احتمال عدم موفقیت در شکست مقاومت فرعی ۱۰۸۰۰ دلار و روند معکوس و آزمایش سطح قیمتی ۱۰۲۰۰ دلار نیز به عنوان احتمالات دیگر یا گزینه های دیگر روی میز در نظر گرفته می شوند.

مجموع کل مارکت کپ یا ارزش بازار ارزهای دیجیتال

نمودار مجموع ارزش بازار رمزارزها نیز نشان دهنده یک ساختار محدود همراه با چندین سطح حساس و کلیدی می باشد.
در ادامه نمایی از مارکت کپ کل ارزهای دیجیتال را برگرفته از وب سایت TradingView مشاهده می کنید.

s.jpg1  - نگرانی تریدرها از عدم نوسان بیت کوین
نخستین سطح مقاومتی آتی در رابطه با مارکت کپ کل بازار رمزارزها در محدوده ۳۳۵ الی ۳۴۰ میلیارد دلار هدف گذاری می شود که قبلا به عنوان یک سطح حمایتی در نظر گرفته می شد.
مارکت کپ کل بازار کریپتو و ارزهای دیجیتال نیز مشابه با الگوی بیت کوین اگر بتواند از سطح مقاومتی مذکور عبور کند، احتمال اوج گیری ارزش بازار به شدت تقویت خواهد و در مقابل، یک ریجِکشن دیگر می تواند احتمال یک کورکشن دیگر تا محدوده ۲۶۰ الی ۲۷۵ میلیارد دلار را تقویت کند.

ممکن است شما دوست داشته باشید