ونزوئلا می خواهد به کشاورزان وام مبتنی برارزهای دیجیتالی ارائه دهد

 نیکلاس مادورو ، رئیس جمهور ونزوئلا ، اظهار داشت که این کشور می تواند علاوه بر وام های سنتی در چندین ارز فیات ، وام های مبتنی بر ارز دیجیتالی شده را نیز به بخش کشاورزی ارائه دهد. وی همچنین اظهار داشت که ونزوئلا به مدت سه سال با پترو و سایر ارزهای دیجیتالی شده همکاری کرده است و پیشگام استفاده از این نوع دارایی در لاتام بوده است.

نکاتی که دولت درباره ارائه وام ارزهای دیجیتالی شده در ونزوئلا ارائه می دهد

مادورو در اطلاعیه ای که پنجشنبه گذشته در جلسه دولت اعلام کرد ، به امکان اعطای وام با ارز رمزنگاری شده به صنعت کشاورزی اشاره کرد. وی اظهار داشت که کشور به دنبال راه های جدیدی برای تامین مالی کشاورزی داخلی است و همچنین اظهار داشت که این وام ها دارای نرخ بهره پایین برای بهره مندی کشاورزان خواهند بود. مادورو در توضیح وزرای خود خاطرنشان کرد:

” من شخصاً از شما می خواهم که بخش بانکداری دولتی را رهبری  کرده و بانک های خصوصی را احضار کنید برای دادن وام ها و تامین مالی همه کشاورزان و تولید کنندگان مواد غذایی وبهترین ملایم ترین شرایط را برای گرفتن وام برای آنها مهیا کنید.”

این پیشنهاد همچنین ایده اعطای این وام ها به چندین ارز فیات مانند یورو و حتی یوان چین را مطرح می کند. در حالی که مادورو از ارزدیجیتالی شده خود ونزوئلا ، پترو نام برد ، او همچنین اظهار داشت که آنها با همه ارزهای دیجیتالی شده کار خواهند کرد ، همانطور که دولت اکنون سه سال است این کار را انجام می دهد.

فرار از بولیوار

 تغییر سیاست های مادورو رئیس جمهور ونزوئلا  به سمت ارزهای دیجیتالی نشان دهنده نقص در قدرت پول  خود ونزوئلا یعنی بولیوار است ، که به سرعت در برابر دلار ، که به عنوان یک پول واقعی در این کشور تبدیل شده است ، در حال نابود شدن است. همین اواخر ، در ۲۰ ژوئن ، بولیوار بیش از ۱۰ درصد از افت کرد و اکنون بر اساس شاخص های محبوب دلار ، این ضرر به ۲۰ درصد نزدیک شده است.

به همین دلیل است که دولت در حال بررسی تغییر ارزش پول خود است و شش صفر را از رقم فعلی کاهش می دهد. این امر باعث محاسبه مالیات و پرداخت های کلان می شود ، که با نرخ ارز امروزی کار با آن بسیار دشوار است.

این اولین بار نیست که دولت ونزوئلا برای بهبود وضعیت اقتصادی خود به ارزهای دیجیتالی روی آورده است. ونزوئلا یکی از اولین کشورهایی در لاتام بود که حتی قبل از تنظیم فعالیت ، شرایطی را مهیا کرد تا بیتکوین استخراج کنند. همچنین ، ونزوئلا با راه اندازی یکی از اولین ارزهای رمزنگاری شده تحت حمایت دولت ، با نام پترو ، پیشگام در پذیرش ارزهای رمزنگاری شده بود. مادورو در مصاحبه ای که در ۲۲ ژوئن با بلومبرگ اناجم داد و در میان هیاهویی  که کشور السالوادور برای خرید بیت کوین به راه انداخت ، بر این ایده تاکید کرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید