پذیرش بیتکوین در بانک های مکزیک

ریکاردو سالیناس پلیگو می خواهد بانک او اولین بانکی باشد که بیتکوین را در مکزیک پذیرفته است.

سومین مرد ثروتمند مکزیک ، ریکاردو سالیناس پلیگو ، در ۲۷ ژوئن ، این میلیاردر مکزیکی در توییتر خود حمایت خود را از پذیرفتن گسترده بیتکوین اعلام کرد ، با اشاره به اینکه بانک او “در تلاش” است تا اولین بانک مکزیک باشد که بزرگترین دارایی ارز دیجیتال جهان را قبول می کند و برنامه های افتتاح اولین پذیرش بیتکوین در این کشور را فاش کرد.

این نظرات پس از تایید گسترده بیت کوین توسط سالیناس  بود ، که اظهار داشت  پذیرش بیت کوین به عنوان طلای جدید کاملاً درست است.

” مطمئناً ، من استفاده از  بیت کوین را توصیه می کنم ، من و بانکم در تلاش هستیم تا اولین بانکی در مکزیک باشیم که بیت کوین را قبول می کند “

سالیناس بنیانگذار و رئیس Grupo Salinas ، یک مجتمع سازمانی مکزیکی است که شبکه تلویزیونی و رادیویی TV Azteca ، خرده فروش لوازم الکترونیکی مصرفی Grupo Elektra ، باشگاه فوتبال Mazatlan F.C و بانک مهم محلی ، Banco Azteca را در بر می گیرد.

بانکو آزتکا ، که سالانه ۲.۵۴ میلیارد دلار درآمد سالانه داشت ، در مکزیک ، پاناما ، گواتمالا ، هندوراس و پرو فعالیت می کند. این شرکت که از سال ۲۰۰۲ فعالیت این بانک را آغاز کرد ، اعتبار مصرف کننده کالاها ، وام های شخصی و مشاغل کوچک ، کارت های اعتباری ، وام های رهنی و سیستم های حقوق و دستمزد را ارائه می دهد.

طبق شاخص میلیاردرهای بلومبرگ ، ثروت سالیناس امسال ۲.۸ میلیارد دلار افزایش یافته استو به ۱۵.۸ میلیارد دلار افزایش پیدا کرده است.

این خبر افزود که سالیناس گفت که وی سال گذشته ۱۰ درصد از سهام خود را در بیت کوین سرمایه گذاری کرده است. او ادای احترام خود به این  دارایی را چندین بار اعلام کرده است ، از جمله در مصاحبه ای با Cointelegraph در ابتدای ۲۰۲۱.

دومین مرد ثروتمند مکزیک می گوید بیت کوین بهترین سرمایه گذاری وی تاکنون بوده است است

در سپتامبر ۲۰۲۰ ، مبادله ارز دیجیتالی Kraken مستقر درایالت وایومینگ سانفرانسیسکو اولین ارز دیجیتالی شد که  برای کسب و کار خود از دولت ایالت متحده برای کار به عنوان یک بانک مجوز دریافت کرده است. در اکتبر همان سال ، هیئت بانکی ایالت وایومینگ رأی داد که موسسه مالی Avanti یک منشور بانکی برای خدمات مرتبط با ارز دیجیتالی اعطا کند.

اواخر سال گذشته ، دفتر نظارت بر ارزدستوری را ارائه داد که به شرکتهای فین تک اجازه می دهد محصولات وام را بدون نیاز به نظارت از مقررات بانکی دولتی ارائه دهند. متولی Crypto ، Anchorage ، اولین شرکت ارز دیجیتالی شد که در ژانویه ۲۰۲۱ تحت این منشور مجوز دریافت کرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید