پرداخت هزینه صدور ویزا و گذرنامه با بیت کوین در آمریکا

یکی از آخرین گزارش های وب سایت خبری تحلیلی کوین تلگراف حاکی از آن است که برخی از مسافران بین المللی از این پس می توانند بخشی از هزینه های خود را از طریق رمزارز بیت کوین پرداخت کنند. بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران اعتقاد دارند که این امکان کاملا به جا بوده و در زمان مناسبی در اختیار مخاطبان این حوزه قرار گرفته است.

یکی از شرکت های آمریکایی فعال در زمینه صدور ویزا و گذرنامه که در منطقه کالیفرنیا مستقر است اخیرا اعلام کرده که رمزارز بیت کوین را به عنوان یک روش پرداختی در بسیاری از امور اداری صدور ویزا و گذرنامه می پذیرد. این خبر پس از بازگشت فعالیت های وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا به حالت عادی منتشر شده است.

بدین ترتیب بر اساس اعلامیه ای که در مورخ ۶ نوامبر توسط مرکز صدور ویزا و گذرنامه مستقر در منطقه سن خوزه در کالیفرنیا منتشر شده است؛ قرار بر این است که این مرکز امکان پرداخت هزینه خدمات منتخب از طریق بیت کوین را به زودی در اختیار مشتریان خود قرار دهد.

قابل توجه است که شرکت Coinbase Commerce به عنوان شرکت ارائه خدمات پرداخت با ارزهای دیجیتال با این مرکز همکاری خواهد داشت به طوری که متقاضیان ویزا و گذرنامه قادر خواهند بود هزینه خدمات تمدید گذرنامه، تغییر نام و همچنین خدمات درخواست برای صدور گذرنامه دوم را از طریق رمزارز بیت کوین پرداخت کنند.

تمامی شهروندان آمریکایی با سن بیشتر از ۱۶ سال بر اساس قوانین و مقررات ایالات متحده آمریکا می توانند یک گذرنامه اصلی یا ابتدایی را در قالب دفترچه یا کارت با مدت اعتبار ۱۰ ساله در اختیار داشته باشند و این در حالی است که کارت دوم آن ها اعتبار ۴ ساله خواهد داشت.

از طرفی ایوان جیمز(Evan James) به عنوان مدیر ارشد اجرایی این مرکز در آخرین مصاحبه خود با منابع خبری گفت:

امیدوارم روال مسافرت مردم با از بین رفتن چالش ها و بحران های ناشی از کرونا به حالت عادی بازگردد. به نظرم ارائه امکان پرداخت هزینه ها با بیت کوین به مخاطبان می تواند یک اقدام کاملا به جا باشد و در زمان بسیار مناسبی محقق شده است.

از طرفی گزارش ها نشان می دهند از آنجایی که بسیاری از نهادها و مشاغل دولتی آمریکا در ماه مارس به دنبال اجرای تمهیدات لازم برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا بسته و تعطیل شدند، تعداد قابل توجهی از مجموع ۲۶ آژانس زیرمجموعه وزارت امور خارجه برای صدور ویزا و گذرنامه نیز به شدت تحت تاثیر قرار گرفتند به طوری که فرآیند اولین صدور مدارک متقاضیان، تمدید مدارک و همچنین تغییر اطلاعات ثبتی به دلیل وقایع روزمره همچون ازدواج و … با تاخیر شدید و قابل ملاحظه ای روبرو شده است. از طرفی بر اساس گزارش های دریافتی از رسانه LA Times؛ در حال حاضر پرونده حدود یک میلیون گذرنامه از مورخ ۲۳ سپتامبر تاکنون نهایی شده و بلاتکلیف مانده است.

با این حال برخی از دفاتر صدور ویزا و گذرنامه شروع به فعالیت حضوری کرده و پذیرای متقاضیان به صورت فیزیکی می باشند. نهاد قانونی مربوطه اخیرا اعلام کرده است که زمان صدور ویزا و گذرنامه را به ۱۰ الی ۱۲ هفته برای متقاضیان عادی و ۴ الی ۶ هفته برای متقاضیان ویژه کاهش داده است. این در حالی است که متقاضیان در ایام قبل از کرونا می توانستند گذرنامه خود را در کمتر از یک هفته دریافت کنند.

ممکن است شما دوست داشته باشید