پشتیبانی بانک تسویه حساب های بین المللی از ارزهای دیجیتال بانک مرکزی

بانک تسویه حساب های بین المللی (BIS) با تأیید کامل توسعه ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) ، گفت که این ارزها برای مدرن سازی امور مالی مورد نیاز است.
در ۲۳ ژوئن BIS که اغلب بانک مرکزی نامیده می شود به بانکهای مرکزی جهان توصیه هایی را ارائه داد CBDC چگونه باید باشد.
بر اساس گزارش رویترز ، حدود ۵۶ بانک مرکزی و مقامات پولی در سراسر جهان در حال بررسی دیجیتالی کردن ارزهای خود هستند تجارت  کم کم به سمت آنلاین شدن تغییر می کند.
یکی از دلایل شتاب و رفتن به سمت تجارت الکترونیکی آنلاین ، انتشار ویروس کرونا و اپیدمی شدن آن بود که سبب شد استفاده از پول نقد به شدت کاهش پیدا کند.
بانکداران بزرگ همچنین ارزهای غیرمتمرکز مانند بیتکوین  و “Big Tech” را یک تهدید می دانند برای ارزهای دیجتالی خود ، به خصوص امثال فیس بوک که آن ها را برای برنامه ها و ارز دیجیتالی مخصوص خود ، که قبلا به عنوان لیبرا شناخته شده بود و اکنون به آن  Diem  میگویند.
رئیس مرکز نوآوری در BIS ، بنوت کوئر (Benoît Cœuré ) هشدار داد که اگر بانک مرکزی (CBDC) همکاری نکند، امکان اینکه شرکت های بزرگ به فناوری ارز دیجیتال به طور فزاینده ای تسلط پیدا می کنند . و این سناریو موجب از دست دادن حاکمیت پول میشود.

وی افزود :

این جایی است که شما نمی خواهید باشید ، جایی که دولت ها نمی خواهند باشند.
چین پیشرو نسل  CBDC
بر طبق این گزارش ، باهاما اولین کشوری است که به طور رسمی CBDC عمومی را در اکتبرراه اندازی کرد ، که به دلار شن و ماسه ای معروف است.
چین در راه رسیدن به مقام دوم است.
در اوایل ماه جاری ، مقامات چینی ۶.۲ میلیون دلار ارز دیجیتال به شهروندان پکن برای آزمایش نسخه پلت فرم ارز دیجیتال / پرداخت الکترونیکی (DCEP) آن ، اهدا کردند.
اداره نظارت و اداره محلی پکن به شهروندان اجازه می داد برای استفاده از دو برنامه بانکی درخواستی ارائه دهند، به عنوان اشانتیون ” بسته های قرمز ” که ارزش هر بسته ۲۰۰ یوان (حدود ۳۰ دلار) است داده می شود.

 

شهر چنگدو در جنوب غربی چین در فوریه سال جاری حدود ۴۰ میلیون یوان ارز دیجیتال عرضه کرد. شنزن همچنین یک آزمایش ارز دیجیتال را در اکتبر ۲۰۲۰ به پایان رساند.
چین همچنین قصد دارد آزمایشات ارزهای دیجیتالی  خود را در بازیهای المپیک زمستانی ۲۰۲۲ پکن با حضور بازدیدکنندگان خارجی گسترش دهد.
ممکن است شما دوست داشته باشید