پیتر شف برنده این بحث است که آیا طلا ذخیره بهتری نسبت به BTC است

در جریان مناظره ، شیف گفت که “در حقیقت ، بیت کوین و طلا هیچ وجه مشترکی با هم ندارند” زیرا طلا به دلیل خواص فلزی خود دارای ارزش است در حالی که بیت کوین فقط یک پمپ و دامپ بزرگ است.

شف با آنتونی اسکاراموچی بنیانگذار و سیاستمدار سابق اسکایبریج در مناظره ای که در ۲۵ آگوست توسط Intelligence Squared برگزار شد ، روبرو شد.

قبل از آغاز بحث طلا و بیت کوین ، نظرسنجی ۳۸ درصد از مخاطبان آنلاین را به نفع فلز گرانبها ، ۲۶ درصد را برای بیت کوین و ۳۵ درصد را بلاتکلیف اعلام کرده بود. شیف توانست تعداد قابل توجهی را تا انتها به فلز گرانبها بچرخاند ، با نتایج نهایی ۵۱٪ طلا ، ۳۲٪ بیتکوین  و ۱۷٪ بلاتکلیف.

اسکاراموچی با تأکید بر اینکه ارزش بیتکوین از شبکه آن گرفته می شود و معاملات P2P(شبکه همتا به همتا) را بدون شخص ثالث امکان پذیر می کند ، کار را آغاز کرد. او همچنین پیشنهاد کرد که بیتکوین به دلیل کمیابی و ویژگی های دیجیتالی خود دارای برتری بر طلا است:

“من فکر می کنم این انقلاب ارزهای دیجیتالی و به طور خاص بیت کوین است، محتمل است که ارزها به دلیل کمیابی ، از طلا فراتر می رود. از نظر معامله بر روی بلاک چین […] و به سرعت در حال پذیرفته شدن است وی در ادامه افزود در نتیجه قیمت ها بسیار بالاتر خواهد رفت”.

در پاسخ ، شیف گفت که “در حقیقت ، بیت کوین و طلا هیچ وجه مشترکی ندارند” زیرا او معتقد بود که بیت کوین مانند طلا به بازار عرضه می شود ، اما هیچ یک از “خواص فلزی” را ندارد که ارزش طلا را می دهد.

بخشی از تقلب در بازاریابی این است که سعی کنیم بیت کوین را طلا نشان دهیم ، طلا ۲.۰ ، طلای دیجیتال منظور من این است که بیت کوین همیشه به عنوان یک سکه نمایش داده می شود و رنگ آن طلایی است و شما مانند یک “B” روی آن قرار می دهید. اما این یک سکه نیست ، فقط یک رشته دیجیتالی از اعداد است ، هیچ ماده ای ندارد.

او استدلال کرد که بین “قیمت و ارزش” تفاوت وجود دارد ، زیرا ارزش طلا توسط موارد استفاده در دنیای واقعی تعیین می شود ، در حالی که BTC در دنیای واقعی پشتوانه ملموسی ندارد:

“در ۱۰۰ سال ، در ۱۰۰۰ سال ، طلایی که امروز ذخیره می کنم می تواند ذوب شود و در لوازم الکترونیکی مورد استفاده قرار گیرد یا در جواهرات استفاده شود ، یا برای هر کاربرد جدیدی که امروزه وجود ندارد اختراع شده است. “

در طول بحث ، شبهه رمزنگار بیتکوین را به عنوان “طرح پونزی” ، “پمپ ودامپ بزرگ” و “جنون گل لاله” توصیف کرد. شیف همچنین از افزایش قیمت دارایی خشمگین نیست ، زیرا او معتقد است که نهنگ هایی که زودتر وارد بیت کوین شده اند به تدریج از بین می روند.

از نظر من ، این یک پمپ و دامپ غول پیکر است ، جایی که بچه هایی که زودتر وارد شدند […] دائماً سعی می کنند بازار را تقویت کنند تا شور و شوق زیادی ایجاد کنند.و از طرفی حس فومو(ترس از دست دادن) را ایجاد کنند تا بتوانند به تدریج در این بازار که همچنان در حال به وجود آوردن آن هستند ارزهای خود را بفروشند.

ممکن است شما دوست داشته باشید