چهار دانشگاه برتر جهان( هاروارد، یِیل ، ​​براون و میشیگان ) در حال جمع آوری ارزهای دیجیتال هستند

سر خط خبرها

بر اساس گزارش بلومبرگ(Bloomberg) ، دانشگاه های هاروارد(Harvard) ، یِیل(Yale) ، ​​براون(Brown) و میشیگان (Michigan) در حال جمع آوری ارزهای دیجیتال هستند.

یک منبع گفت که موسسات آموزش عالی دارایی های دیجیتالی را حداقل از یکسال خریداری کرده اند.

گزارش کوین بیس (Coinbase) “مروری بر سال ۲۰۲۰” برای گزارش از موسسات نام برده، موقوفات دانشگاهی را ذکر میکند.

گفته می شود هاروارد، یِیل، ​​براون و دانشگاه میشیگان از جمله دانشگاه هایی هستند که اهدایی های دانشگاه را به ارزهای دیجیتال اختصاص میدهند و در این بین کوین بیس و سایر اکسچنج ها این وجوه را در اختیار دارند.

چشم انداز دانشگاه ها در خصوص ارزهای دیجیتال

بر اساس گزارش دیروز کوین دسک، حداقل چهار دانشگاه برجسته جهان اقدام به خرید ارزهای دیجیتال کرده اند.
گفته می شود که هاروارد، یِیل، ​​براون و دانشگاه میشیگان در کنار سایر کالج ها، موقوفات دانشگاه را به ارزهای دیجیتال اختصاص داده اند.
یک منبع گفت که “بخش زیادی از موقوفات به تعداد کمی از ارزهای دیجیتال اختصاص داده شده است که برخی از این موسسات حداقل در یک سال گذشته بوده اند. ارزهای دیجیتال در این ۱۲ ماه گذشته صعود قیمتی زیادی را تجربه کردند براساس کوین گکو (CoinGecko) تخصیص منابع به بیت کوین ۲۷۸.۶ درصد افزایش خواهد یافت.

اگرچه هیچ تأییدیه و مجوزی تخصیص داده نشده است، اما اخیرا هاروارد، ییل، ​​براون و دانشگاه میشیگان به عنوان تبدیل کنندگان ارزهای دیجیتال برجسته شدند.در گزارش کوین بیس پرایم(Coinbase Prime) “سال ۲۰۲۰ “صرافی خاطر نشان می کند که پایگاه مشتری آنها محافظه کارانه تر شده اند و شامل نهادهای سنتی مانند موقوفات دانشگاه، شرکت های عمومی، صندوق های سرمایه گذاری کلان و سایر تخصیص دهندگان استراتژی است.

کوین بیس پرایم، یکی از شاخه های سازمانی شرکت در کنار کوین بیس کاستدی (Coinbase Custody) است.این شرکت، که شاید شناخته شده ترین صرافی ارز های رمزنگاری شده در جهان باشد، به چندین موسسه در زمینه دارایی های دیجیتال کمک کرده است.

تصویب دارایی دیجیتال سازمانی

موقوفات دانشگاه، معمولا بودجه هایی مانند کمک های خیرخواهانه را جمع می کنند. برخی از آنها را در دارایی های دیگر سرمایه گذاری می کنند. از موقوفات برای پرداخت هزینه آموزش و تحقیق استفاده می شود.

دانشگاه های هاروارد، ییل، ​​براون و دانشگاه میشیگان از معتبرترین دانشگاه های جهان هستند که وجوه وقفی آنها تا حدودی منعکس کننده این موضوع است. هاروارد، که به طور مرتب در بالای لیست دانشگاه ها در کنار استنفورد، آکسفورد و کمبریج قرار دارد، تقریباً ۴۱.۹ میلیارد دلار اهدایی دارد که بزرگترین اهدایی در جهان است.

گزارش مالی سال ۲۰۲۰ هاروارد تخصیص ۱۸.۹٪ به سهام عمومی، ۲۳٪ به سهام خصوصی و ۳۶.۴٪ به صندوق های تامینی را نشان میدهد، اگرچه در مورد دارایی های دیجیتال اشاره خاصی نشده است. در اکتبر ۲۰۱۸، یِیل ۴۰۰ دلار در پارادایم(Paradigm) سرمایه گذاری کرد، صندوقی که توسط فرد هرسام(Fred Ehrsam) از کوین بیس و مت هنگ(Matt Hang) از سکویا کپیتال (Sequoia Capital) راه اندازی شد.

چند روز بعد، مشخص شد که هاروارد و سایر موسسات در صندوق های ارزهای دیجیتال، سرمایه گذاری کرده اند. تا به امروز، هیچ یک از دانشگاه های فوق الذکر، تخصیص مستقیم به ارزهای دیجیتال را تأیید نکرده اند.این می تواند به تحکیم این دیدگاه کمک کند که بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال یک کلاس دارایی نوظهور است، ایده ای که بسیاری از سرمایه گذاران نهادی از سال ۲۰۲۰ به آن دلگرم شده اند.

ممکن است شما دوست داشته باشید