کره جنوبی برای ماینرها مالیات وضع می کند

صنعت ارزهای دیجیتالی در کره جنوبی مرتباً با چالش های نظارتی روبرو است و به نظر می رسد که مشکلات تا حد زیادی حل نشده است. اکنون ، ماینرها  ملزم به پرداخت مالیات هستند ،به همان صورتی که تریدر ها مجبور به پرداخت مالیات شدند.

اجرای قانون از سال ۲۰۲۲ آغاز می شود

براساس گزارشی که توسط دونگا منتشر شده است ، ماینرها باید با مقداری از درآمد خود را، به عنوان مالیات پرداخت کنند. ، مقامات وزارت استراتژی و دارایی کره جنوبی  صریحاً  اعلام کردند قانون جدید ماینرهایی را که سالانه بیش از ۲۲۲۰ دلار درآمد دارند نشانه گرفته است و مالیات ۲۰ درصدی برای این افراد اعمال می کنند.

با این حال ، تنظیم کننده گان قانون تصریح کردند که ماینر ها می توانند هزینه برق خود را از درآمدی که مشمول مالیات شده کسر کنند چون برق جز هزینه های ضروری محسوب می شود. یک مقام از وزارت استراتژی و دارایی به نقل از Donga در مورد این موضوع اظهار داشت:

” ماینر ها باید با قرار دادن رایانه در مکانی خاص  و میزان صدور قبض برق  ، ثابت کنید که چقدر ارز دیجیتال را استخراج کرده اید.”

هزینه معاملات از کل درآمد نیز در طرح مالیات در نظر گرفته خواهد شد. علاوه بر این ، ماینرها در کشور باید اظهارات مالیاتی خود را هر ساله در ماه مه ارائه دهند .

این حکم جدید مالیاتی می تواند از سال آینده در ژانویه اجرایی شود.

آیا وضع مالیات برای ارزهای دیجیتال تبدیل به دردسری بزرگ برای دولت می شود؟

کره جنوبی موضع خود را در مورد وضع مالیات بر کلیه فعالیتهای مربوط بهارزهای دیجیتال تقویت کرده است. همانطور که گفته شد دولت مالیات برای ارزهای دیجیتال را را در سال ۲۰۲۲ با ۲۰ درصد مالیات آغاز می کند.

اما ناظران مالی نیز به طور فعال بر فرارهای مالیاتی نظارت می کنند و کسانی را که سود حاصل از درامد ارزهای دیجیتالی خود را اعلام نکرده بودند را کشف می کنند.

در واقع ، دولت کلانشهر سئول اخیراً ارزهای دیجیتالی  به ارزش ۲۵ میلیون دلار از صدها سرمایه گذار که گفته می شود مرتکب جرایم مالیاتی شده بودند ضبط کرده است.

برخی از احزاب سیاسی چنین شرایطی را برای جلب رأی دهندگان جوانتر برای انتخابات ریاست جمهوری در پیش گرفته اند ، زیرا این اقدامات با واکنش منفی در میان این جمعیت در کره جنوبی روبرو شده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید