کشف بزرگترین معدن غیرقانونی استخراج بیتکوین در اوکراین

یک شرکت اطلاعات داده اوکراینی توسط ماموران اوکراین به دلیل مشکوک بودن به سرقت برق در ماه جاری تخریب شد ، البته ممکن است هدفی متفاوت از استخراج ارزهای دیجیتالی داشته باشد. سرویس امنیتی اوکراین این مرکز را چنین توصیف کرد “بزرگترین مزرعه ارزدیجیتال زیرزمینی” که تاکنون پیدا شده است اما گزارش های رسانه ای این ادعا را به چالش می کشند.
این شرکت اوکراینی شکایات خود را علیه حمله SBU به تاسیسات خود تشکیل می دهد
در اوایل ماه جولای ، سرویس امنیتی اوکراین (SBU) اعلام کرد که یک مزرعه استخراج معادن ارز های دیجیتالی را که از برق دزدیده شده در شهر وینیتسیا تأمین می شد ، کشف کرد.

ماموران حدود ۵۰۰۰ واحد سخت افزار از جمله ۳۸۰۰ کنسول بازی و ۵۰۰ کارت ویدیو را از یک انبار سابق Vinnytsiaoblenerho کشف و ضبط کردند. ادعا می شود که شرکت برق تا ۲۵۶۰۰۰ دلار ضرر کرده است.

به گفته آژانس اجرای قانون ، تاسیسات استخراج غیرقانونی توسط ساکنان وینیتسیا و کیف که پایتخت اوکراین است اداره می شود. طبق مقاله ای از Ain.ua ، تجهیزات توقیف شده متعلق به شرکتی به نام MMI Engineering است که در زمینه توسعه نرم افزار ، نگهداری شبکه و آموزش هوش مصنوعی فعالیت می کند. وکلای آن با این خبرگزاری تماس گرفتند و SBU را به انتشار اطلاعات نادرست متهم کردند.
این شرکت فناوری اطلاعات ادعا می کند که برق خود را از JSC Vinnytsiaoblenerho و اپراتور شبکه منطقه ، Enera Vinnytsia Ltd. خریداری می کند و قبض های خود را با نرخ های تجاری و مطابق با قرائت کنتور پرداخت می کند. همچنین محوطه میزبانی سخت افزار خود را از شرکتی به نام آلفا انرژی که صاحب فعلی انبار است اجاره می کند.

در همین حال ، Vinnytsiaoblenerho بیانیه ای منتشر کرد ، که طبق آن انبار هرگز توسط یک مزرعه ارزهای رمزپایه اشغال نشده است. کارکنان این شرکت همچنین در تحقیقاتی که با نمایندگان شعبه منطقه ای بازرسی امور خارجه نظارت بر انرژی اوکراین انجام شد ، قادر به تشخیص علائم سرقت برق نبودند. این برنامه تأکید کرد:

“اطلاعات مربوط به سرقت های چند میلیون دلاری برق با واقعیت مطابقت ندارد.”

مهندسی MMI گفت که تجهیزات توقیف شده حدود ۳۰ میلیون گریونا اوکراین (بیش از ۱ میلیون دلار) هزینه دارد و اکنون سعی دارد آن را پس بگیرد. این شرکت افزود که یورش SBU فعالیتهای آن را فلج کرده است و وکلا نیز قبلاً شکایتهای رسمی خود را به دادگاه منطقه Pechersk و دادستانی کل در کیف ارائه داده اند.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید