کیف پول گرم (HOT)

کیف پول گرم یا هات به اپلیکیشنی گفته می شود که امکان نگهداری، ارسال و دریافت توکن ها و سایر دارایی های دیجیتال را به کاربر می دهد. از طرفی باید به این نکته توجه داشت که بر خلاف ارزهای سنتی همچون ریال، یورو، دلار و ..، هیچ بانک اختصاصی یا کیف پول فیزیکی برای نگهداری و محافظت از دارایی ها وجود ندارد.

کیف پول های ارزهای دیجیتال، ابزارهایی در قالب نرم افزار یا اپلیکیشن هستند که معمولا برای نگهداری و محافظت از دارایی های کریپتو مورد استفاده قرار می گیرند و در انواع و تنوع بسیاری از نظر سیستم عامل و قابلیت های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند.

یکی از محبوب ترین و پرطرفدارترین انواع کیف پول های ارزهای دیجیتال با عنوان کیف پول گرم یا هات شناخته می شوند. تفاوت عمده کیف پول گرم و کیف پول سرد یا کُلد در این است که کیف پول های گرم به شبکه اینترنت متصل هستند در حالی که کیف پول های سرد هیچگونه اتصالی به شبکه اینترنت ندارند.

فهم و درک بهتر کیف پول های گرم

دلایل مختلفی برای تمایل یا عدم تمایل سرمایه گذاران به نگهداری دارایی های دیجیتال خود در کیف پول های گرم و سرد وجود دارند. به همین دلیل سرمایه گذاران و دارندگان دارایی های کریپتو ممکن است از کیف پول های مختلفی اعم از سرد و گرم برای نگهداری ارزهای دیجیتال خود استفاده کنند.

از مهم ترین مزیت های نگهداری دارایی در کیف پول های گرم می توان به تسهیل و آسان سازی تراکنش ها اشاره کرد به طوری که افراد می توانند به راحتی با استفاده از دارایی های دیجیتال خود اقدام به خرید آنلاین از وب سایت های مختلف کنند چون دارایی های موجود در کیف پول گرم را می توان به راحتی و بدون استفاده از دستگاه های سخت افزاری در بستر اینترنت انتقال داد.

از طرف دیگر به این نکته نیز باید توجه داشت که کیف پول های گرم در مقایسه با شیوه های ذخیره سازی سرد در معرض ریسک و خطرات امنیتی بیشتری قرار دارند و احتمال اینکه مورد هک قرار بگیرند بالاتر است.

با این حال نمی توان مدعی شد که کیف پول های گرم، روش ایمن و قابل اطمینانی برای نگهداری ارزهای دیجیتال شما نیست. واقعیت این است که کیف پول گرم در مقایسه با کیف پول سرد(کیف پول سخت افزاری) که هیچگونه اتصالی به شبکه اینترنت ندارد ریسک بیشتری برای دارنده دارایی خواهد داشت چون هر گونه نقل و انتقال توسط آن در بستر اینترنت انجام می شود.

انواع مختلف کیف پول های گرم

امروزه انواع متنوعی از کیف پول های گرم در دسترس سرمایه گذاران و علاقمندان قرار گرفته و بسیاری از آن ها را می توان به راحتی دانلود رایگان کرد. از طرفی بسیاری از کیف پول های گرم به صورت موبایل اپلیکیشن ارائه شده اند که به راحتی در گوشی تلفن همراه قابل استفاده بوده و به عنوان آسان ترین نوع کیف پول ارزهای دیجیتال از نظر کاربری شناخته می شوند. نکته دیگر این است که رمزارزهای پشتیبانی شده در کیف پول های مختلف با هم متفاوت هستند ولی اکثر آن ها از رمزارزهای اصلی همچون بیت کوین، اتریوم، ریپل و … پشتیبانی می کنند.

ممکن است شما دوست داشته باشید