یورگ مولت که خود را مخترع بیتکوین می دانست به جرم کلاهبرداری دستگیر شد

در سال ۲۰۱۹ مردی با موهایی مانند فابیو با ادعاهایی سوال برانگیز وارد صحنه ارزهای دیجیتالی شد هنگامی که او به انبوهی از افراد گفت که در ایجاد بیت کوین همکاری کرده است.

مخترع خود خوانده بیت کوین به نام یورگ مولت نه تنها “مدرسه Satoshi” را ارائه داد بلکه گویا در کنار این ها تعدادی کلاهبرداری نیز انجام داده است .نشریه بیلد گزارش می دهد این مرد ۴۸ ساله به علت اتهامات کلاهبرداری توسط پلیس باواریا در فرودگاه فرانکفورت دستگیر شد.

یورگ مولت در فرانکفورت دستگیر شد

یورگ مولت که ادعا کرد که به اختراع بیتکوین کمک کرده است گفت در جریان کنفرانس WCC که تعاملی ترین و جذاب ترین کنفرانس جهان در فضای ارزهای دیجیتالی و بلاکچین است با آندریاس آنتونوپولس دیدار کرده و او یکی از دوستان خوب اوست.

بعد از وایرال شدن این داستان ، آنتونوپولوس ادعاهای مولت را نسبت به خود را بی اعتبار دانست و تأکید کرد که وی اصلاً مولت را نمی شناسد.

آنتونوپولوس در آن زمان در توییت خود نوشت: “ظاهراً یک فرد آلمانی به نام” یورگ مولت “یک عکس را که به صورت سلفی گرفته شده با من را نشان می دهد و به مردم می گوید که ما دوست هستیم – این یک دروغ است.” “من اصلا او را نمی شناسم – از دیگران شنیده ام که او ادعا می کند بنیانگذار بیت کوین است و هزاران بیتکوین  دارد – این یک دروغ است.”

نشریه منطقه ای بیلد گزارش می دهد که مولت اخیراً درست زمانی که قصد سوار شدن به هواپیما در فرودگاه فرانکفورت را داشت دستگیر شد. مقامات اجرای قانون معتقدند که در پشت برخی از کلاهبرداری های که مولت انجام داده یک زن ۵۴ ساله که همراه او بوده نیز با او همدست است. پلیس باواریا همچنین خانه مولت را جستجو کرد و شواهد مرتبط با تحقیقات را یافت.

یورگ مولت که با نام DJ Sun Love’  آلمانی نیز شناخته میشود یک صندوق بازنشستگی با بیت کوین را راه اندازی کرد و در سال ۲۰۲۰ آن  را تعطیل کرد

متهم از ۵۰ نفر که  ۲.۱۴ میلیون دلار پول داده بودند برای  طرحی موسوم به پروژه “حقوق بازنشستگی با بیت کوین” کلاهبرداری کرده است . گفته می شود مولت ، که یک دی جی معروف در آلمان  است ، به سرمایه گذاران گفت که وجوهی که وی بدست آورده به ماینرهای بیتکوین در سوئد می رود. و به آنها گفته است که  ۴۰٪ ازسرمایه آنها در یک حساب امن نگهداری می شود اما در سال ۲۰۲۰ ، Bitcoin Pension فعالیت خود را متوقف کرد و سرمایه گذاران آن را کلاهبرداری خواندند.

در سال ۲۰۱۹ ، در جریان رویداد WCC Vegas Blockchain Week ، مولت به افرادی گفت که بیش از ۲۵۰،۰۰۰ بیت کوین در اختیار داشته است. با این حال ، علی رغم ادعاهای مولت ، همسر سابق وی از در یک ویدیویی که در یوتیوپ به اشتراک گذاشت ادعا کرد که مولت حتی در سال ۲۰۰۸ هنگام راه اندازی شبکه بیت کوین حتی یک دستگاه کامپیوتر نیز نداشته است.

ممکن است شما دوست داشته باشید