۱۰ درصد از کل بیت کوین ها در اختیار پنج صرافی بزرگ متمرکز

گزارش های منابع خبری مختلف حاکی از آن هستند که در حدود ۱۰/۶ درصد از مجموع دارایی های بیت کوین که در بازار کریپتو و ارزهای دیجیتال در گردش هستند در اختیار پنج صرافی متمرکز دارایی های دیجیتال قرار دارد. این خبر اخیرا در وب سایت مشهور خبری Chain.info نیز منتشر شده است.

به عبارت دیگر رقمی در حدود دو میلیون بیت کوین و دقیقا تعداد ۱/۹۶ میلیون بیت کوین در حال حاضر تحت اختیار و کنترل پنج صرافی مشهور رمزارزی قرار گرفته اند که عبارتند از صرافی ها یا پلتفرم های کوین بِیس، هوبی، کراکن، بایننس و اوکی ایکس. قابل توجه است که این تعداد از بیت کوین ها در اختیار خود صرافی نیست و منظور این است که در میان تعداد انبوهی از آدرس ها یا حساب های کاربری مربوط به این پلتفرم توزیع شده است و در حقیقت متعلق به کاربران این صرافی می باشد.

لازم به ذکر است که بالاترین میزان و تعداد بیت کوین متعلق به حساب های کاربری پلتفرم یا صرافی رمزارزی کوین بِیس می باشد که با اختلاف بسیاری در مقایسه با سایر پلتفرم ها؛ دارایی های بیت کوین را از آن خود کرده است. کارشناسان بر این باورند که موج قابل توجه استقبال دارندگان بیت کوین برای نگهداری دارایی های خود در این صرافی به دلیل خدمات امنیتی قابل قبول و استاندارهای بالای حفاظتی در آن می باشد. صرافی کوین بیس تعداد ۹۴۴/۹۰۴ بیت کوین از مجموع دارایی های بیت کوین در جهان را به خود اختصاص داده است که در میان حدود ۴/۳۹ آدرس کیف مختلف توزیع شده است.

صرافی هوبی توانسته است رتبه دوم را به خود اختصاص دهد به طوری که تعداد ۳۲۳/۶۶۵ بیت کوین از کل دارایی های بیت کوین در حساب های کاربری این پلتفرم قرار گرفته و در میان حدود ۹۰۱/۶۰۰ آدرس کیف پول توزیع شده است. از طرف صرافی بایننس که می توان ادعا کرد به عنوان مشهورترین پلتفرم موجود شناخته می شود جایگاه سوم را از این نظر در اختیار دارد به طوری که ۲۸۹/۹۶۱ بیت کوین در حدود ۲/۷ میلیون کیف پول گنجانده شده اند.

صرافی اوکی ایکس نیز با نگهداری ۲۷۶/۱۸۴ بیت کوین در حدود ۳۳۹۰۰۰ کیف پول دارای جایگاه چهارم است و در نهایت پلتفرم کراکن نیز در جایگاه پنجم ایستاده است که ۱۲۶/۵۱۰ بیت کوین را در حدود ۶۷۲۰۰۰ آدرس کیف پول رمزارزی برای کاربران خود نگهداری می کند.صرافی های بعدی که پس از پنج پلتفرم اشاره شده در بالا تعداد قابل توجهی از بیت کوین ها را نگهداری می کنند عبارتند از هفت صرافی بیت فلایر، بیت رکس، بیت فینکس، پولونیکس، کوین چِک، گِیت دات آی او و بیت استمپ که مجموعا ۲۱۰/۰۰۰ بیت کوین را در حساب های کاربری خود جای داده اند.

داده ها نشان می دهند که بسیاری از کاربران علی رغم شعارهای موجود مبنی بر تمرکززدایی و همچنین تاکید بر دوری از صرافی های متمرکز و در اختیار داشتن کلیدهای خصوصی و عمومی همچنان ترجیح می دهند ریسک های صرافی های متمرکز را پذیرفته و دارایی های دیجیتال خود را در آن ها نگهداری کنند.

ممکن است شما دوست داشته باشید